قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۱/۲۶

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۱/۲۶
خلاصه اخبار

قیمت جهانی نفت در شروع هفته با تردید از ادامه جنگ اقتصادی چین و امریکا و کاهش تقاضای جهانی و همچنین تقویت سمت عرضه وارد دامنه نوسان منفی شد.

به گزارش سیگنال، شاخص بین المللی برنت با 0.15 درصد معادل 11 سنت کاهش نسبت به جلسه معاملاتی گذشته، 71 دلار و 44 سنت معامله می شود. این شاخص نفتی پیش از این در هفته گذشته به 71 دلار و 85 سنت رسیده بود.

شاخص نفت وست تگزاس امریکا با 0.42 درصد معادل 27 سنت کاهش، 63 دلار و 62 سنت روانه میز فروش شد. این شاخص نفتی نیز هفته گذشته و با عبور از مقاومت های تکنیکالی، در 64 دلار و 77 سنت معامله شد.

رئیس شرکت ملی نفت لیبی روز جمعه با انتقاد از ادامه تنش در این کشور، اخطار داد ادامه درگیری ها بر سر قدرت در این کشور باعث نابودی تولید نفت این کشور خواهد شد.

بانک NAZ در گزارشی می نویسد:

“از آنجایی که ژنرال خلیفه حفتر نظامیان را به طرابلس (پایتخت و بزرگترین شهر لیبی) نزدیک تر کرده است، مشکلات سمت عرضه همچنان بعنوان یک نگرانی باقی خواهد ماند.”

سازمان کشور های صادر کننده نفت به همراه کشور های غیر عضو نظیر روسیه (موسوم به اوپک پلاس) در ژوئن 2019 در رابطه با ادامه سیاست های کاهش عرضه تصمیم گیری می کنند. این سازمان اوایل ژانویه در تصمیمی که به جهت تعادل عرضه و تقاضای نفت بود، تولیدات خود را 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش داد.