قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۱/۲۲

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۱/۲۲
خلاصه اخبار

قیمت جهانی نفت امروز و پس از رالی های متعدد صعودی، روندی کاهشی به خود گرفت.

به گزارش سیگنال شاخص نفتی برنت که روز چهارشنبه 10 آوریل به بالاترین مقدار خود در سال 2019 یعنی 71 دلار و 76 سنت رسیده بود امروز با کاهشی 0.15 درصدی به 71 دلار و 46 سنت رسیده است. شاخص نفتی وست تگزاس اینترمدیت نیز که روز چهارشنبه در 64 دلار و 68 سنت قیمت می خورد، امروز با 0.24 درصد کاهش به 64 دلار و 29 سنت معامله می شود.

از دلایل کاهش قیمت نفت می توان به انتشار گزارش افزایش ذخایر نفتی امریکا اشاره کرد. طبق گزارش سازمان اطلاعات انرژی امریکا (EIA) ذخایر نفت خام این کشور به بالاترین میزان از نوامبر 2017 رسیده است. این در حالی است که تولید نفت امریکا همچنان در رکورد 12.2 میلیون بشکه در روز باقی مانده است.

از طرفی تحریم های امریکا علیه ایران و ونزوئلا و همچنین کاهش تولید کشور های عضو اوپک از کاهش بیش از اندازه قیمت ها جلوگیری کرده اند. نتیجه ی اقدام امریکا و اوپک افزایش 30 درصدی نفت برنت و 40 درصدی نفت وست تگزاس شده است. تولید نفت ونزوئلا ماه گذشته با کاهشی 500 هزار بشکه ای نسبت به ماه فوریه به میزان 960 هزار بشکه در روز رسید که حاصل تحریم های امریکا و خاموشی های گسترده در میادین نفتی این کشور بود.