قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ | نفت به ۶۳ دلار رسید

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ | نفت به ۶۳ دلار رسید
خلاصه اخبار

قیمت نفت برنت امروز با ۱.۱ درصد معادل ۶۹ سنت افزایش به ۶۳ دلار و ۱۱ سنت رسید.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، در حالی که اوپک اعلام کرده که عرضه نفت خود در ماه ژانویه را به شدت کاهش داده و در شرایطی که صادرات نفت ونزوئلا به دلیل تحریم های آمریکا آسیب دیده است، قیمت جهانی نفت امروز با افزایش مواجه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 60 سنت، معادل 1.1 درصد افزایش به 53 دلار و 70 سنت رسید. قیمت نفت برنت نیز امروز با 1.1 درصد معادل 69 سنت افزایش به 63 دلار و 11 سنت رسید.

جفری هالی، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اواندای سنگاپور گفت، پس از آنکه «عربستان اعلام کرده که علاوه بر مفاد توافق سال گذشته، تولید و صادرات روزانه خود را 500 هزار بشکه دیگر کاهش داده است،» قیمت جهانی نفت بالا رفته است.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) که عربستان بزرگترین تولید کننده این سازمان است دیروز اعلام کرد که تولید نفت خود را در ماه ژانویه 800 هزار بشکه کاهش داده و به 30.81 میلیون بشکه رسانده است.

مسائل مرتبط با عرضه در ونزوئلا و اوضاع آشفته سیاسی و اقتصادی این کشور نیز در افزایش قیمت نفت موثر بوده است. امریکا صادرات نفت ونزوئلا را هدف تحریم قرار داده است.

به رغم اختلافات سیاسی، پالایشگاه های آمریکایی در گذشته از بزرگترین مشتریان نفتی ونزوئلا بوده اند. اما پس از وضع تحریم های دولت ترامپ خرید نفت آمریکا از ونزوئلا به شدت کاهش یافته است.

ونزوئلا تلاش کرده مشتریان ایگزینی برای نفت خود به ویژه در آسیا پیدا کند، اما بسیاری از خریداران تحت فشار آمریکا از خرید نفت ونزوئلا امتناع می کنند.

بانک بارکلیز اعلام کرد، تولید نفت در ونزوئلا به شدت در حال کاهش است و شرکت هایی که معمولا نفت خام ونزوئلا را به فروش می رسانند نتوانسته اند راه هایی برای کاهش تاثیر تحریم ها بیابند.