قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
خلاصه اخبار

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با ۷۳ سنت، معادل ۱.۳۶ درصد کاهش به ۵۲ دلار و ۹۳ سنت رسید.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، در حالی که نگرانی ها از چشم انداز اقتصاد جهانی بر بازار نفت سایه افکنده است، قیمت جهانی نفت امروز برای سومین جلسه متوالی کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 73 سنت، معادل 1.36 درصد کاهش به 52 دلار و 93 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا دیروز هم 1.7 درصد کاهش یافته بود. قیمت نفت برنت هم پس از افت 0.8 درصدی در جلسه قبل امروز با 79 سنت، معادل 1.27 درصد افت به 61 دلار و 19 سنت رسید.

نگرانی ها از وضعیت اقتصاد جهانی در طی روزهای اخیر بر بازار نفت سایه افکنده و تاثیر ناشی از کاهش عرضه نفت از سوی تولید کنندگان مختلف را خنثی کرده است. در عین حال، امروز تجار روی سخنرانی سالانه رئیس جمهوری آمریکا در کنگره متمرکز شده بودند.

دونالد ترامپ، در سخنرانی امروز خود در کنگره گفت، اگر پکن بپذیرد که یک تغییر ساختاری واقعی انجام دهد، انعقاد یک توافق تجاری با این کشور امکان پذیر خواهد بود. مذاکرات تجاری دو قدرت بزرگ اقتصادی جهان برای پایان دادن به جنگ تجاری در طی هفته های اخیر پیشرفت داشته است.

تحریم های نفتی آمریکا علیه ونزوئلا با کاهش عرضه نفت به تقویت قیمت ها کمک کرده است. در روزهای اخیر چند نفتکش حامل حدود 7 میلیون بشکه نفت ونزوئلا در خلیج مکزیک سرگردان شده اند. سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش از جمله روسیه نیز در طی هفته های اخیر بخش عمده ای از تولید نفت خود را کاهش داده اند. اما رشد قابل توجه تولید نفت آمریکا و نگرانی ها از افت تقاضا به دلیل کند شدن رشد اقتصاد جهانی موجب شده تا قیمت ها در جلسات اخیر کاهش یابد.