قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۳/۰۷

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
خلاصه اخبار

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۲۸۳ دلار و ۳۸ سنت رسید.

به گزارش سیگنال به نقل از طلا، در حالی که به رغم تنش های تجاری میان آمریکا و چین ارزش دلار تقویت شده و از پایین ترین رقم های چند هفته اخیر فاصله گرفته است، قیمت طلا امروز برای اولین بار در طی 4 جلسه گذشته شاهد کاهش بود.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد کاهش به 1283 دلار و 38 سنت رسید. اوایل امروز قیمت فلز زرد به بالاترین رقم از 17 می یعنی 1287 دلار و 32 سنت رسیده بود. قیمت طلای آمریکا نیز امروز با 0.1 درصد کاهش به 1282 دلار و 70 سنت رسید.
جفری هالی، تحلیلگر بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «روند حرکت قیمت ها در بازار طلا اندکی ناامید کننده و منفی بوده است. به رغم تنش های تجاری، عدم افزایش نرخ بهره و وضعیت شکننده بازارهای بورس، طلا نتوانسته از رقم 1290 تا 1300 دلار بالاتر برود. »
وی افزود: «بخشی از سرمایه ها در حال انتقال به بازار بیتکوین است. به نظر می رسد که در حال حاضر بازار ارزهای دیجیتال در حال جذب سرمایه ها از بازار طلاست…به علاوه، در حال حاضر هیچ عاملی نیست که بتواند ارزش دلار را تضعیف کند. »
شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی که روز جمعه به پایین ترین رقم از 16 می رسیده بود، امروز با 0.2 درصد افزایش به 97.806 رسید.
در حالی که سرمایه گذاران در انتظار مشخص شدن نتایج نهایی انتخابات پارلمان اروپا هستند، ارزش دلار امروز در برابر ارزهای معتبر جهانی شاهد رشد بود.
ارزش بیت کوین نیز که روز دوشنبه برای مدت کوتاهی به بالاترین رقم در طی بیش از یک سال گذشته رسیده بود، امروز با 0.4 درصد افزایش به 8810 دلار و 82 سنت رسید. روز 13 می، ارزش این ارز دیجیتالی برای اولین بار از جولای 2018 به بالای 8 هزار دلار رسید.

برچسب‌ها