قیمت بیت کوین به ۲۵۰,۰۰۰ دلار می‌رسد

قیمت بیت کوین به ۲۵۰,۰۰۰ دلار می‌رسد
خلاصه اخبار

تیم دراپر، میلیونری که بیشتر دارایی‌اش را بیت کوین تشکیل می‌دهد، معتقد است که روند صعودی اخیر بیت کوین تازه در اول راه قرار دارد. وی در تازه‌ترین اظهارنظر خود در ارتباط با افزایش قیمت بیت کوین گفت که به‌زودی باید انتظار شش رقمی شدن قیمت ارز شماره یک حوزه ارزهای دیجیتال را داشت. اولِ راه […]

تیم دراپر، میلیونری که بیشتر دارایی‌اش را بیت کوین تشکیل می‌دهد، معتقد است که روند صعودی اخیر بیت کوین تازه در اول راه قرار دارد. وی در تازه‌ترین اظهارنظر خود در ارتباط با افزایش قیمت بیت کوین گفت که به‌زودی باید انتظار شش رقمی شدن قیمت ارز شماره یک حوزه ارزهای دیجیتال را داشت.

اولِ راه افزایش قیمت بیت کوین

به نقل از وب‌سایت newsbtc، تیم دراپر (Tim Draper)، از سرمایه‌گذاران بزرگ که عقیده دارد این بار بیت کوین شمشیر را از رو بسته در مصاحبه‌ای با نشریه The Street گفت که همچنان وقت خوبی برای خرید بیت کوین است. او در پاسخ به سوالی که نظرات بلندمدت او در مورد بیت کوین را می‌پرسید، گفت:

یا در هنگام پایین بودن قیمت بخر یا در ابتدای شروع افزایش قیمت این کار را بکن.

او در ادامه گفت مهم نیست که کف قیمت ۵,۰۰۰ دلار است یا ۱,۰۰۰ هزار، کار منطقی این است.

به عقیده وی در سال ۲۰۲۲ یا شاید ۲۰۲۳، هر بیت کوین با قیمت ۲۵۰,۰۰۰ دلار معامله خواهد شد. او برای اثبات ادعای خود دلایلی همچون افزایش مقبولیت این ارز و استفاده از ان به عنوان ذخیره ارزش دیجیتالی را به میان اورد.

حرف‌های ضدونقیض دراپر در حالی انجام شد که وی در مصاحبه‌ای با «کوین تلگراف» اعلام کرده بود که سقوط قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۸ از ۲۰,۰۰۰ دلار تا ۳,۱۵۰ تنها یک نوسان قیمت ساده و نتیجه کارهای زیرکانه عده‌ای بوده که به دنبال پر کردن جیب‌های شان بوده‌اند، بوده:

خریدن ارزهای دیجیتال همیشه یک اقدام عقلانی است. اگر نگاهتان به اینده باشد، هرزمانی برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال مناسب است. این‌طور خواهد بود که وقتی به این حوزه نگاه کنید با خودتان میگویید این ارز، بهتر از بقیه است. دیر یا زود دنیا این ارزها را می‌پذیرد و انها را به‌کار می‌گیرد. یک روزی می‌شود که با بیت کوین می‌توان همان کارهایی را کرد که به ارزهای رایج انجام شدنشان امکان‌پذیر است. و یک روز این کارها را با بیت کوین انجام خواهم داد.

صد البته تا به اینجا بسیاری از بخش‌های مختلف دنیا از بیت کوین به‌عنوان یک روش پرداخت معمول در ساختارهای خود استفاده کرده‌اند. بیت کوین به‌صورت بالقوه پول اینده است و این همان مسیله‌ای است که سکان هدایت بیت کوین را به‌دست دارد. چهار ماه گذشته، تحلیل‌گری مشهور با نام مستعار Filb Filb اعلام کرد که اگر عرضه زمان‌بندی شده بیت کوین، نرخ پذیرش، سهم این ارز از تراکنش‌های انجام‌شده در اقتصاد جهانی و قروض بانکی همچنان به روندی پیش‌بینی شده توسط خودش ادامه دهند، قیمت ان به ۲۵۰ هزار دلار در سال ۲۰۲۲ خواهد رسید که با پیش‌بینی‌های دراپر کاملاً همسوست.

سرانجام کار ارزهای دیجیتال کجاست؟

بر اساس نظرات دراپر پس از بیت کوین ۲۵۰ هزار دلاری چه اتفاقی خواهد افتاد؟ در نگرش بسیار بلندمدت و چیزی در حدود چند دهه اینده، ارزش کلی دارایی‌های دیجیتال فاصله‌ای چند ده میلیارد دلاری را با ارزهای رایج و ارزهای منتشرشده توسط دولت‌ها، ایجاد خواهد کرد. با وجود اینکه نمی‌توان دنیایی بدون ارزهای رایج را تصور کرد، دراپر عنوان می‌کند که استفاده از چنین ارزهای «ضعیفی» غیرعقلانی است چرا که انها کنترل شدنی هستند. نبود شفافیت و اسیب‌پذیر بودن در معرض مسایل سیاسی و اجتماعی از جمله دلایل ضعیف بودن ارزهای رایج نسبت به نمونه‌های دیجیتال خود هستند.

از یک‌ طرف بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان، مهندسین و مراجع علمی دنیا در حال کار بر روی دارایی‌های دیجیتال هستند و این مسیله‌ای است که «اسپنسر بوگارت» از بنیاد Blockchain Capital نیز ان را تایید می‌کند و در طرف دیگر دراپر بر این عقیده است که می‌توان یک فرار سرمایه از ارزهای رایج به سمت ارزهای دیجیتال را در طول زمان متصور شد:

به عقیده من زمانی در اینده، ارزهای دیجیتال مانع از دیده شدن ارزهای رایج خواهند شد. ان زمان هزار برابر بزرگ‌تر از این زمان قابل رویت هستند.

در ادامه او عنوان کرد که اگر پنج سال اینده در فروشگاه «استارباکس» قهوه سفارش دهید و پولش را با ارزهای رایج بدهید، مسیول صندوق به شما خواهند خندید. وی با قطعیت افزود بیت کوین در بخش‌هایی جای ارزهایی رایج مانند، دلار، یورو، ین یا شیوه‌های پرداختی نظیر «ویزا» یا «مسترکارت» را می‌گیرند که به ان کم‌محلی شده.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.