دولت تایلند در حال شفاف سازی مالیات ارزهای دیجیتال

دولت تایلند در حال شفاف سازی مالیات ارزهای دیجیتال

تایلند در تلاش برای ارائه شفافیت بیشتر در مورد فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری، به سرعت برنامه‌های مالیاتی کریپتو خود را پیگیری می‌کند، زیرا مقرراتی را برای معامله‌گران دارایی دیجیتال در این ماه آماده می‌کند.

مدیر کل بخش درآمد تایلند اعلام کرده است که معیارهای مشخص برای محاسبه مالیات بر سود معاملات ارزهای دیجیتال در این ماه نهایی خواهد شد.

این بیانیه کمتر از یک هفته پس از  این که دولت این کشور آسیای جنوب شرقی از برنامه‌های خود برای اعمال مالیات بر عایدی سرمایه ۱۵ درصدی از معامله‌گران و استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال خبر داد ، منتشر می شود .

بر اساس مقاله بانکوک پست در 11 ژانویه، نخست وزیر تایلند، پرایوت چان او چا، به بخش درآمد دستور داده بود تا این موضوع را بررسی کند و برای سرمایه گذاران و مردم توضیح دهد.

این بخش قبلاً با بانک تایلند، کمیسیون بورس و اوراق بهادار و بورس اوراق بهادار تایلند گفتگو کرده است.

به گزارش رسانه های محلی، در 9 ژانویه، انجمن دارایی دیجیتال تایلند با بخش درآمد تماس گرفت و به دنبال شفاف سازی در مورد سود سرمایه و مالیات کسر شده بود. رئیس انجمن Suppakrit Boonsat گفت:

“بیشتر سرمایه گذاران ارز دیجیتال آماده پرداخت مالیات هستند، اما نگران هستند که آیا حرکت آنها قانون درآمد را نقض می کند.”

نگرانی برخی از معامله گران این است که ممکن است مالیات یا جریمه های معوقه برای سود و معاملات انجام شده در سال های گذشته اعمال شود.

سخنگوی دولت گفت هیچ قصدی برای جلوگیری از نوآوری و توسعه در هیچ صنعتی از جمله فین‌تک وجود ندارد، اما هشدار داد که «اگر ما برای حمایت از تجارت ارزهای دیجیتال بدون درک کامل عجله کنیم، ممکن است یک بحران کریپتو، شبیه به یک بحران مالی، رخ دهد.»

مالیات جدید فقط برای سود معامله‌گران و استخراج‌کنندگان اعمال می‌شود، نه مبادلات دارایی دیجیتال تایلند، که بزرگترین آنها وابسته به بانک‌های تجاری و غول‌های تجاری میلیاردر هستند. ممکن است مجازات های سنگینی برای افرادی که از الزامات جدید تشکیل پرونده پیروی نکنند اعمال شود.

این اقدام به دنبال تعدادی هشدار بانک مرکزی تایلند به بانک‌های تجاری و کسب‌وکارها در خصوص پذیرش دارایی‌های دیجیتال به عنوان روش‌های پرداخت صورت می‌گیرد.

در ماه دسامبر، بانک تایلند اعلام کرد که اقدامات جدیدی را برای تنظیم فعالیت‌های مرتبط با رمزنگاری برای افراد و کسب‌وکارها در آنچه «خط قرمز» برای صنعت نامیده است، تدوین خواهد کرد.

با این حال، افزایش فشار نظارتی بر این صنعت بر خلاف وزارت گردشگری ، پادشاهی است که هدف آن جذب نهنگ‌های رمزنگاری و گروه های دیجیتالی به این کشور برای کمک به احیای بخش گردشگری آسیب‌دیده از همه‌گیری است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.