قانون‌گذاران امریکا و سوییس درباره ارز دیجیتال فیس بوک مذاکره خواهند کرد

قانون‌گذاران امریکا و سوییس درباره ارز دیجیتال فیس بوک مذاکره خواهند کرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، هیاتی از مجلس نمایندگان ایالات‌متحده به منظور بررسی مسایل مرتبط با ارزهای دیجیتال و مخصوصا پروژه «لیبرا»، که قرار است از جانب فیس‌بوک عرضه شود، به سوییس سفر خواهند کرد. به‌گزارش یک خبرگزاری محلی در ۱۷ اگوست (۲۶ مرداد)، یک گروه شش نفره از کمیته خدمات مالی […]

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

هیاتی از مجلس نمایندگان ایالات‌متحده به منظور بررسی مسایل مرتبط با ارزهای دیجیتال و مخصوصا پروژه «لیبرا»، که قرار است از جانب فیس‌بوک عرضه شود، به سوییس سفر خواهند کرد.

به‌گزارش یک خبرگزاری محلی در ۱۷ اگوست (۲۶ مرداد)، یک گروه شش نفره از کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان قرار است تا با «ادریان لابسیگر»، رییس نهاد فدرال امنیت اطلاعات و داده‌های سوییس، درباره ارزهای دیجیتال ملاقات کند.

یکی از منابع نزدیک به مقامات سوییسی اعلام کرد که ارز دیجیتال فیس‌بوک محوریت اصلی صحبت‌های هیات اعزامی و مقامات سوییسی خواهد بود. «مکسین واترز»، رییس کمیته اقتصادی مجلس نمایندگان امریکا، این هیات را سرپرستی خواهد کرد. واترز پیش‌تر خواستار توقف فوری برنامه توسعه لیبرا از جانب فیس‌بوک شده بود.

هدف از این ملاقات شفاف‌سازی برنامه‌های قانون‌گذاری پیرامون لیبراست. ماه جولای (تیر) طی جلسه بررسی لیبرا در کمیته اقتصادی مجلس نمایندگان امریکا، برخی نمایندگان از قانون‌گذاری سوییس در خصوص سکه فیس‌بوک ابراز نارضایتی کردند.

طی این جلسه، «دیوید مارکوس»، از مسیولان رده بالای لیبرا، به «بیل هیوزنگا»، اطمینان داد که لیبرا کاملا در چارچوب‌های تعیین‌شده از جانب نهادهای نظارتی بازار سوییس فعالیت خواهد کرد.

مسیول روابط‌ عمومی نهاد فدرال امنیت اطلاعات و داده‌های سوییس، «هوگو وایلر»، پیش‌تر اعلام کرده بود که فیس‌بوک نسبت به انجام ملزومات قانونی در خصوص پروژه ارز دیجیتال خود، اقدامی صورت نداده. این نهاد ضمن ارسال نامه‌ای به «اتحادیه لیبرا» خواستار توضیحات بیشتر در این خصوص شد:

نهاد فدرال امنیت اطلاعات و داده‌ها در نامه خود اعلام می‌کند که هیچ‌گونه اطلاعاتی از داده‌هایی که توسط فیس‌بوک بررسی می‌شوند در اختیار ندارد؛ لیبرا موظف است تا وضعیت فعلی پروژه را به اطلاع این نهاد رسانده و تحت نظارت و مغایر با دستورات ان عمل نماید.

طی جلسه بررسی لیبرا در مجلس نمایندگان امریکا، مارکوس در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان در خصوص انتخاب سوییس، ضمن توصیف این کشور به‌عنوان محلی بین‌المللی برای انجام کسب‌وکار، گفت:

این مسیله هیچ ارتباطی با دور زدن قوانین ندارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.