قالیباف: اگر خود را وقف مردم کنیم بن‌بستی نخواهد ماند

به گزارش سیگنال به نقل از شبکه خبر، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 محمدباقر قالیباف شامگاه پنجشنبه در پیامی به یادواره شهدای غرب مشهد افزود: شهید، ارزشمندترین دارایی خود را در راه حق نثار کرده و خداوند نیز زنگار کهنه شدن را از چهره او زدوده است.

در این پیام که توسط سیدمحمدجواد شوشتری، رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی قرائت شد، آمده است: شهید از آن رو که خود را فنای فی الله کرده باقی خواهد ماند و ما باید خود را وقف آن چیزی کنیم که ماندنی است و جان در معرض فنای خود را، به قافله شهدا برسانیم.

قالیباف اضافه کرد: رنجی بالاتر از جاماندن از قافله شهدا نیست و امید است خداوند ما را از جاماندگان قافله شهدا قرار ندهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ستارگان راه ایثار، راه را به گمشدگان این مسیر نشان می‌دهند، خون شهید راه ایثار را به دیگران نشان می‌دهد.

وی به تلاش ظالمان تاریخ برای زدودن یاد و راه شهدا اشاره کرد و گفت: از همین رو است که امروز می‌توان گفت زنده نگه داشتن نام، یاد و راه شهدا همانند کار ارزشمند شهدا است.

قالیباف در این پیام افزوده است: با عذرخواهی از عدم حضورم در این مراسم، قدردان همه دست اندرکاران یادواره شهدای غرب مشهد هستم.

مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی پس از قرائت پیام محمدباقر قالیباف، علت غیبت وی را نه ابتلا به کرونا که آنفلوانزا عنوان کرد که با نظر پزشکان مبنی بر ضرورت استراحت وی، برخی از برنامه‌ها از جمله حضور رییس مجلس در آیین یادواره شهدای غرب مشهد لغو شد.

براساس اعلام دبیرخانه دایمی یادواره شهدای غرب مشهد، اسناد مرتبط با 680 شهید غرب مشهد به روزرسانی و بانک خانواده شهدای غرب مشهد ایجاد می‌شود.

 
 یادواره شهدای غرب مشهد با حضور بیش از 2 هزار نفر از اعضای خانواده شهدای محله قاسم آباد (غرب مشهد) امروز در مجتمع فرهنگی آیه‌ها برگزار شد که استقبال از این یادواره به حدی بود که سالن انقلاب اسلامی با ظرفیت هزار و 600 صندلی در ابتدای مراسم تکمیل شد و برگزار کنندگان از سالنی در جوار آن برای پذیرایی از مهمانان استفاده کردند.

مطابق اعلام بنیاد شهید استان خراسان رضوی، شمار شهدای این استان 17 هزار نفر است که کلانشهر مشهد به تنهایی هشت هزار و 673 شهید، 37 هزار و 268 جانباز و هزار و 937 آزاده در راه حفاظت از کیان کشور و آرمان‌های انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *