فیلیپین : با خدمه خود در کشتی استنا ایمپرو گفت و گو کردیم

فیلیپین : با خدمه خود در کشتی استنا ایمپرو گفت و گو کردیم
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، به گزارش شبکه خبری سی بی ان، «ولفردو سانتوس» سفیر فیلیپین در ایران طی بیانیه ای گفت: مقامات سفارت توانسته اند در ۲۶ جولای (چهارم مرداد) با خدمه شهروندان فیلیپینی در کشتی توقیف شده استنا ایمپرو ارتباط داشته باشند. به گفته سانتوس، دولت جمهوری اسلامی ایران به خوبی […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

به گزارش شبکه خبری سی بی ان، «ولفردو سانتوس» سفیر فیلیپین در ایران طی بیانیه ای گفت: مقامات سفارت توانسته اند در ۲۶ جولای (چهارم مرداد) با خدمه شهروندان فیلیپینی در کشتی توقیف شده استنا ایمپرو ارتباط داشته باشند.

به گفته سانتوس، دولت جمهوری اسلامی ایران به خوبی با دریانوردان فیلیپینی رفتار کرده است و هم اکنون به خدمه آزادی عمل در داخل کشتی داده شده است.

براساس بیانیه وزارت خارجه فیلیپین، دریانوردان این کشور که هم اکنون در کشتی انگلیسی استنا ایمپرو توقیف شده اند از دولت مانیل خواسته اند تا به  خانواده و نیازات آنان رسیدگی کنند.

مالک کشتی استنا ایمپرو نیز در بیانیه ای عنوان کرد که مقامات ایران به خوبی با خدمه کشتی رفتار می کنند و در حال حاضر کلیه خدمه در سلامتی کامل به سر می برند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هفته گذشته نفتکش انگلیسی استنا ایمپرو را به دلیل عدم رعایت قوانین بین المللی دریایی و همچنین برخورد با یک قایق ماهیگیری ایرانی توقیف کرد.