فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت از طریق اینترنت بانک

فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت از طریق اینترنت بانک
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، به گزارش اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی، در پی راه‌اندازی اپلیکیشن رمزساز «ارس» در بانک دی که به‌منظور ارتقای امنیت تراکنش‌های مالی آنلاین و جلوگیری از سوء‌استفاده کلاهبرداران هنگام اتصال مشتریان به درگاه‌های پرداخت اینترنتی انجام شد، به‌منظور سهولت و تسریع در دسترسی مشتریان، امکان […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

به گزارش اداره روابط عمومی و تبلیغات بانک دی، در پی راه‌اندازی اپلیکیشن رمزساز «ارس» در بانک دی که به‌منظور ارتقای امنیت تراکنش‌های مالی آنلاین و جلوگیری از سوء‌استفاده کلاهبرداران هنگام اتصال مشتریان به درگاه‌های پرداخت اینترنتی انجام شد، به‌منظور سهولت و تسریع در دسترسی مشتریان، امکان فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت از طریق اینترنت بانک دی نیز فراهم شد.

براساس این گزارش، محمدعلی بخشی زاده، معاون فناوری اطلاعات و بانکداری الکترونیک بانک دی با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه تا پیش از این استفاده از رمز دوم یکبار مصرف کارت از طریق فعال‌سازی اپلیکیشن رمزساز «اَرَس» صرفا با مراجعه حضوری مشتریان به شعب بانک دی امکان‌پذیر بود، اما از این پس امکان فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف به‌صورت غیرحضوری و از طریق سامانه اینترنت بانک دی نیز برای مشتریان فراهم شده است. وی در خصوص مراحل فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف کارت از طریق اینترنت بانک گفت: مشتریان باید پس از دانلود و نصب اپلیکیشن «ارس» روی گوشی تلفن همراه به حساب کاربری خود در اینترنت بانک مراجعه و در منوی کارت، گزینه «فعال‌سازی رمز دوم یکبار مصرف» را انتخاب کنند.

وی افزود: پس از این مرحله مشتری باید یکی از کارت‌های خود را انتخاب و روی دکمه «فعال‌سازی برنامک رمزساز» کلیک کند تا ضمن نمایش QR Code، پیامکی حاوی کد فعال‌سازی نیز به شماره موبایل وی ارسال شود و با باز کردن اپلیکیشن «ارس» و اسکن QR Code و درج کد فعال‌سازی در برنامه، سرویس رمز دوم یکبار مصرف فعال شود. بخشی‌زاده خاطرنشان کرد: به‌منظور ارتقای هرچه بیشتر امنیت تراکنش‌های مالی آنلاین در آینده قابلیت تولید رمز اول یکبار مصرف کارت و امکان فعال‌سازی اپلیکیشن از طریق خودپرداز نیز به برنامه رمز ساز «ارس» افزوده خواهد شد. هر رمز تولید شده توسط اپلیکیشن رمزساز، تنها یک بار و به مدت ۶۰ ثانیه قابل استفاده است و حتی در صورت سرقت یا افشای رمز مذکور پس از استفاده یا منقضی شدن، امکان سوء‌استفاده از آن وجود نخواهد داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.