فعالیت ماینر‌ها زیر ذره‌بین شرکت برق

فعالیت ماینر‌ها زیر ذره‌بین شرکت برق
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، توجه شرکت برق به فعالیت استخراج رمزارزها فاطمه ذوالقدر، نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی مجلس در هفته‌ی گذشته با اظهار نظر نسبت به استفاده از تعرفه‌ی برق ارزان و استخراج ارز دیجیتال در دو استودیوی سازمان صدا و سیما، فعالیت ماینر‌هایی را که با استفاده از تعرفه‌ی صنعتی […]

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

توجه شرکت برق به فعالیت استخراج رمزارزها

فاطمه ذوالقدر، نایب رییس اول کمیسیون فرهنگی مجلس در هفته‌ی گذشته با اظهار نظر نسبت به استفاده از تعرفه‌ی برق ارزان و استخراج ارز دیجیتال در دو استودیوی سازمان صدا و سیما، فعالیت ماینر‌هایی را که با استفاده از تعرفه‌ی صنعتی و یا کشاورزی در سوله‌ها رمزارز استخراج می‌کنند، سوء استفاده خواند.

بر اساس گزارش کوینیت، پیام باقری نایب رییس سندیکای صنعت برق اخیرا اعلام نموده است که ماینر‌ها و استخراج‌کنندگان رمزارز باید هزینه برق را با نرخ واقعی بپردازند زیرا ادامه‌ی این روند اجحاف در حق سرمایه‌ها و منافع ملی کشور است.

ماینر‌ها در یک فرایند رقابتی در جستجوی روش‌های کاهش هزینه‌ی انرژی الکتریکی و افزایش سود‌اوری هستند. بنابراین با اجاره و یا خرید سوله‌های دارای برق با تعرفه‌ی کشاورزی و یا صنعتی رمزارز استخراج می‌کنند. از طرفی فعالیت استخراج رمزارزها انرژی الکتریکی زیادی نیاز دارد و می‌تواند در زمان محدودیت(بیشینه‌ی مصرف)‌، مشکلاتی را برای شرکت‌ توزیع برق ایجاد کند.

احتمال واکنش تند وزارت نیرو نسبت به فعالیت ماینر‌ها

هزینه‌ی پایین‌ انرژی الکتریکی در ایران امکان فعالیت کارامد‌تری را برای ماینر‌ها فراهم می‌کند. با وجود برخی موانع واردات تجهیزات ماینینگ و اسیک‌ها شاهد رشد تعداد فارم‌ها هستیم.

بر اساس گزارشاتی که به دست کوینیت رسیده است و با توجه به افزایش حساسیت‌ها و نزدیک شدن به دوره‌ی زمانی دارای بیشینه‌ی مصرف انرژی الکتریکی، امکان بررسی و شناسایی ماینر‌ها به منظور تغییر و یا توقف فعالیت ان‌ها توسط بازرسان شرکت برق در مناطق مشکوک در تهران و شهرستان‌ها وجود دارد.

ایا با فعالیت ماینینگ با تعرفه‌ی برق صنعتی و یا کشاورزی موافق هستید؟ رویکرد شرکت برق در مواجه با صنعت استخراج رمزارزی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما در میان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید