فعالیت‌های حفاری در بخش نفت شیل آمریکا کُند شد

فعالیت‌های حفاری در بخش نفت شیل آمریکا کُند شد
خلاصه اخبار

مدیران اجرایی شیل آمریکا گفتند که مهار حفاری توسط تولیدکنندگان نفت در بزرگترین میدان شیل آمریکا ادامه دارد.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم ، مدیران اجرایی شیل آمریکا در یک کنفرانس انرژی گفتند که مهار حفاری توسط تولیدکنندگان نفت در بزرگترین میدان شیل آمریکا ادامه دارد مگر آن که مشکلات انتقال حل شود و سرمایه گذاران شرکت ها را به خاطر افزایش هزینه های سرمایه ای مجازات نکنند .

قیمت نفت خام در حوزه پرمین وست تگزاس و نیو مکزیکو ،سال گذشته کاهش یافت و 18 دلارپایین تر از شاخص نفت آمریکا فروخته شد، دلیل آن هم کمبود ظرفیت خط لوله و کاهش هزینه های تولید به اصرار سرمایه گذاران بود.
قیمت منطقه ای نفت خام در روز پنج شنبه 1.10 دلار بیشتر از قیمت نفت خام آمریکا بود که بالاترین قیمت طی بیش از یک سال گذشته بوده است.
شرکتهایی مثل پارسلی انرژی ، پایونیر نچرال ریسورسز، گودریچ پترولیوم بودجه‌های اکتشاف خود را کاهش داده اند .
شرکت پایونیر نچرال ریسورسز که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پرمین است، این هفته گفت که قصد دارد هزینه های سرمایه ای را در 2019 ، 11 درصد معادل 350 میلیون دلار کاهش دهد و رشد تولیدش را نسبت به سالهای گذشته کندتر کند .
پرمین، بزرگترین میدان نفتی آمریکاست که سریعترین رشد تولید را دارد. با تولید از این میادین نفتی، تولید نفت خام آمریکا به 12 میلیون بشکه در روز رسیده و اوپک و متحدانش را مجبور کرده تا تولیدشان را کاهش دهند .
مقامات نفت و گاز در کنفرانس هوستن می‌گویند کاهش تولید اخیر شیل ادامه دارد تا 3 خط لوله جدید از وست تگزاس تا گالف کوست آمریکا طی 6 ماه آینده عملیاتی شوند .
به گفته این مقامات، تقویت قیمت منطقه ای نفت خام نشان میدهد که تولیدکنندگان باید انتظار داشته باشند قیمت نفت فروخته شده در میدلند تگزاس کاهش یابد و یک تا 3 دلار در هر بشکه کمتر از شاخص نفت خام آمریکا در سه ماهه سوم معامله شود .
آلن تیلور موسس شرکت اطلاعات بازار دریلینگ اینفو گفت صنعت نفت آمریکا می‌تواند به راحتی به پیش‌بینی‌های اداره اطلاعات انرژی آمریکا برای دو سال آینده برسد ولی اگر سرمایه‌گذاران بیشتر بر جریان آزاد پول و سود سهام تأکید کنند این اتفاق نخواهد افتاد .
این سرمایه گذاران سرمایه های شگفت انگیزی دارند ولی قیمتهای سهام آنها از رشد ذخایر و تولید شان سودی به دست نیاورده است .