فشار کمیته‌ی بانکی سنای آمریکا به شرکت فیسبوک

فشار کمیته‌ی بانکی سنای آمریکا به شرکت فیسبوک
خلاصه اخبار

این کمیته به منظور کسب اطلاعات در رابطه با پروژه‌ی رمزارزی فیسبوک سوالاتی را مطرح کرده است

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، سنای آمریکا، در سری سوالاتی برخی جنبه‌های حفاظت از کاربران و برنامه‌ی حفاظت اطلاعات مالی مشتریان را مورد پرسش قرار داد. این کمیته همچنین از مدیرعامل فیسبوک(Facebook) پرسید که آیا این شرکت اطلاعات مشتریان را با واسطه‌ها به اشتراک گذاشته و یا می‌فروشد.

غول شبکه‌های اجتماعی در سال گذشته با رسوایی در حفاظت از داده‌های کاربران، درگیر بحث و جدال شد. زاکربرگ در آوریل ۲۰۱۸ این موضوع را تایید و در زمینه‌ی اقدامات این شرکت توضیحاتی را ارائه کرد. قانون‌گذاران کانادایی از زاکربرگ در خواست کردند تا نقض قوانین حفظ حریم شخصی توسط فیسبوک را تایید کند.

این کمیته همچنین اعتبار اشخاص، ظرفیت اعتبار، ارزش اعتبار و یا اطلاعاتی که می‌تواند بر توانایی آن‌ها در ایمن‌سازی اعتبار تاثیر بگذارد را مورد پرسش قرار داد.

شایعات در زمینه‌ی «Facebook Coin» در دسامبر ۲۰۱۸ و پس از انتشار گزارشی توسط بلومبرگ(Bloomberg)، منتشر شد. این گزارش نشان می‌داد که فیسبوک در حال ایجاد توکن قابل استفاده در WhatsApp است و با این محصول بازار پرداخت هند را هدف قرار داده است.

نیویورک تایمز(New York Times) در ماه فوریه گزارش کرد که این توکن‌ها در چند پلتفرم همانند فیسبوک و اینستاگرام(Instagram) قابل استفاده هستند. منابع نامشخصی نیز اظهار داشتند که احتمالا این توکن‌ها به شکل رمزارز پایدار عرضه می‌شوند و توسط ارز فیات پشتیبانی می‌شوند.

گزارش شده است که فیسبوک برای توکن‌های خود در جستجوی سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری از سوی شبکه‌های بزرگ پرداخت ویزا(Visa) و مسترکارت(MasterCard) است.

منبع: coinit.ir