فروش اموال مازاد بانک ها راهکار افزایش سرمایه

فروش اموال مازاد بانک ها راهکار افزایش سرمایه
خلاصه اخبار

رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس گفت: فروش املاک مازاد بانکی بهترین مسیر برای افزایش سرمایه بانک‌ها و باز شدن دست آنها برای ارایه تسهیلات است.

به گزارش سیگنال به نقل از ایبنا، غلامرضا کاتب با تاکید بر اینکه مجوز افزایش سرمایه بانک‌ها صادر شده است، گفت: با توجه به اینکه محدودیتی برای افزایش سرمایه بانک‌ها وجود ندارد و از طرفی منابع لازم برای ارایه تسهیلات قرض‌الحسنه در نظر گرفته شده، مشکلی در ارایه وام ازدواج وجود ندارد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فروش املاک مازاد بانکی بهترین مسیر برای افزایش سرمایه بانک‌ها است، افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری بانک ها باید از حیطه بنگاه داری خارج شده و به اصل اولیه خود بازگردند.

وی با تاکید بر اینکه بسیاری از بانک‌ها با فروش املاک بسیاری که دارند می‌توانند در رونق اقتصادی سهیم شوند، گفت: در شرایط فعلی با حاکمیت بانکداری الکترونیک حتی وجود شعبات بسیار نیز دیگر معنایی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه مجلس طبق قانون پیگیر فروش اموال مازاد شبکه بانکی است، تصریح کرد: بانک‌ها باید با فروش این اموال از بزرگ شدن جلوگیری کنند. کاتب ادامه داد: بانک‌ها با فروش اموال مازاد خود ضمن اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی بخش خصوصی را نیز وارد اقتصاد کرده و به این ترتیب قانون اجرا شده است.

رییس فراکسیون تولید و اشتغال مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در شرایط فعلی تسهیلات دهی با مشقت های بسیار در حال انجام است، افزود: بانک‌ها برای کمک به تامین نقدینگی و چابک سازی ساختارهای مالی املاک مازاد خود اعم از ساختمان‌ها و شعبات بسیار را واگذار کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها