غیرنقدی بودن حدودا 75% عرضه بیت کوین

غیرنقدی بودن حدودا 75% عرضه بیت کوین

طبق تحلیل‌های Glassnode on-chain، حدود ۷۶ درصد از کل عرضه بیت‌کوین در گردش در حال حاضر نقدینگی ندارد.

بازارهای بیت کوین از ابتدای سال جاری در حال ادغام بوده اند، اما معیارهای on-chain تصویر مثبت تری را به نمایش می گذارند، زیرا مقدار بیشتری از دارایی در حال تبدیل شدن به نقدینگی نیست.

ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل Glassnode on-chain در گزارش هفتگی خود در 3 ژانویه به بررسی معیارهای عرضه بیت‌کوین پرداخته است تا دید بهتری از روندهای کلان بلندمدت داشته باشد.

یافته‌ها نشان داد که اگرچه این دارایی تا کنون در سال جاری به صورت جانبی معامله می‌شود، بیت‌کوین بیشتری نقدشونده شده است. شتابی در رشد عرضه غیر نقدی وجود دارد که اکنون بیش از سه چهارم یا 76 درصد از کل عرضه در گردش را شامل می شود.

Glassnode عدم نقدینگی را زمانی تعریف می کند که BTC به کیف پولی بدون سابقه خرج کردن منتقل می شود. عرضه نقدشوندگی بیت کوین ، که 24 درصد از کل بیت کوین را تشکیل می دهد، در کیف هایی مانند صرافی ها و کیف پول های داغ است که به طور منظم خرج یا معامله می کنند.

«ما می‌توانیم ببینیم که طی ماه‌های پایانی سال 2021، حتی با اصلاح قیمت‌ها، سرعت سکه‌ها از نقدشوندگی به کیف پول‌های غیرنقدی افزایش یافته است.»

ارقام نشان می دهد که بیت کوین بیشتری در حال انتقال به فضای ذخیره سازی است که نشان دهنده افزایش عادات نگهداری و انباشت است.کاهش عرضه با نقدینگی بالا همچنین به این نکته اشاره می‌کند که ممکن است در آینده نزدیک یک رویداد فروش عمده یا تسلیم رخ ندهد.

محققان به این نتیجه رسیدند که این شرایط نشان‌دهنده «واگرایی بین آنچه که به نظر می‌رسد پویایی عرضه سازنده در زنجیره است، در مقایسه با اقدام قیمت نزولی به خنثی باشد».

در همین گزارش، گلس‌نود بیان کرد که کل عرضه‌های نگه‌داری شده توسط دارندگان بلندمدت در طول یک ماه گذشته یا بیشتر کاهش یافته است.

این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بلندمدت خرج کردن یا فروش سکه را متوقف کرده‌اند و در این مرحله به مالک یا حتی انباشته تبدیل شده‌اند. نتیجه گیری می شود: “این یک دیدگاه سازنده دیگر از اعتقاد بازار را ارائه می دهد.”

عرضه فعلی توسط نگهداران بلندمدت 13.35 میلیون بیت کوین است که تنها 1.1 درصد از بالاترین رقم اکتبر 13.5 میلیون سکه کاهش یافته است. نگهداران بلند مدت (LTH) افرادی هستند که بیت کوین خود را بیش از 155 روز در کیف پول یا حساب هایی که تعریف می کند نگه داشته اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.