غیررسمی: آخرین مهلت معرفی ارز دیجیتال تلگرام مشخص شد

غیررسمی: آخرین مهلت معرفی ارز دیجیتال تلگرام مشخص شد
خلاصه اخبار

بر اساس یک سند غیررسمی در کانال تلگرامی Tgram، آخرین مهلت معرفی ارز دیجیتال گرام و شبکه باز تلگرام (TON) مشخص شد. طبق این سند، اگر پلتفرم غیرمتمرکز تلگرام تا تاریخ ۳۱ اکتبر سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی نشود، کلیه توافقنامه‌های خرید توکن‌های گرام (به صورت یک طرفه) لغو خواهد شد.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، در رابطه با توزیع توکن‌های گرام، در توافقنامه به امضا رسیده میان تلگرام و سرمایه‌گذاران خصوصی، نسبت به قلمروهای قضایی مختلف، الزامات قانونی رعایت شده است. نکته مهم این توافقنامه این است که در صورت راه‌اندازی نشدن شبکه تا تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹، این قرارداد باطل و بی اعتبار خواهد شد.

در سند به انتشار رسیده توسط Tgram، نام پاول دروف، بنیانگذار تلگرام، به چشم می‌خورد اما امضا یا تاریخی در آن موجود نیست. در این سند همچنین آدرس یکی از دفترهای رسمی تلگرام در جزایر ویرجین درج شده است.

بر اساس گزارشات قبلی، هدف TON ارائه راهکاری جدید برای تبادل داده است که از یک ارز دیجیتال داخلی به نام گرام (Gram) قدرت می‌گیرد.

چندی پیش، چند منبع آگاه اعلام کردند که شبکه غیرمتمرکز تلگرام احتمالا تا پایان مارس ۲۰۱۹ یعنی نهایتا تا دو ماه دیگر معرفی خواهد شد. با این حال، این منابع در گفتگو با کوین تلگراف تاکید کردند که پاول دروف، بنیانگذار تلگرام، مایل به اعلام زمان دقیق انتشار TON نیست و تاریخ احتمالی (ماه مارس) می‌تواند تغییر کند.

براساس یک گزارش دیگر از خبرگزاری روسی The Bell، تیم دروف به سرمایه‌گذاران گفته است که ۹۰ درصد از TON آماده شده اما به دلیل ذات نوآورانه توسعه، امکان به تعویق افتادن انتشار رسمی وجود دارد.

تلگرام در دو دوره پیش فروش خصوصی توکن‌های گرام، حدود ۱.۷ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است. در اولین دوره جذب سرمایه خصوصی، در تاریخ ۱۳ فوریه ۲۰۱۸، این شرکت حدود ۸۵۰ میلیارد دلار از ۸۱ سرمایه‌گذار دریافت کرد و سندی به امضای مدیرعامل تلگرام، پاول دورف و تأیید برادرش، نیکولا، در سایت رسمی کمیسیون بورس و تبدلات ایالات متحده (SEC) مبنی بر جذب سرمایه برای توسعه بلاک چین TON و پیام‌رسان تلگرام به ثبت رسید. سپس در ماه مارس ۲۰۱۸، ۸۵۰ میلیون دلار دیگر از ۹۴ سرمایه‌گذار جذب شد.

طبق این خبر، تلگرام تا ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ فرصت دارد تا پلتفرم مبتنی بر بلاک چین خود را راه‌اندازی کند در غیر اینصورت مجبور به پرداخت غرامت سنگین به سرمایه‌گذاران خواهد شد.