غیرحرفه‌ای‌ها برای سرمایه‌گذاری در بورس به سمت صندوق‌های سرمایه‌گذاری بروند

غیرحرفه‌ای‌ها برای سرمایه‌گذاری در بورس به سمت صندوق‌های سرمایه‌گذاری بروند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، حجت الله صیدی عنوان کرد: سهامداران باید با دید بلندمدت وارد بازار سرمایه شوند و دوم اینکه نباید به هیچ عنوان خرید و فروش روزانه را ملاک سرمایه‌گذاری موفق قرار دهند. وی با بیان اینکه گاهی سهامداران تحت تاثیر نوسانات موجود با هیجان خرید و فروش سهام می […]

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، حجت الله صیدی عنوان کرد: سهامداران باید با دید بلندمدت وارد بازار سرمایه شوند و دوم اینکه نباید به هیچ عنوان خرید و فروش روزانه را ملاک سرمایه‌گذاری موفق قرار دهند.

وی با بیان اینکه گاهی سهامداران تحت تاثیر نوسانات موجود با هیجان خرید و فروش سهام می کنند، گفت: فعالان بازار باید به طور حتم با دید بلندمدت وارد بازار سرمایه شوند و با صبر و حوصله نسبت به معاملات مدنظر تصمیم گیری کنند، فقط در این شرایط است که می‌توانند در انتظار افزایش میزان بازدهی از طریق سرمایه‌گذاری در بورس باشند. 

به گفته وی، نگاه بنیادی به سهم موردنظر در کنار اطلاعات کامل بنیادی می تواند در افزایش بازدهی سرمایه گذاری سهامداران تاثیرگذار باشد.

صیدی خاطرنشان کرد: گاهی شایعات بر اطلاعات واقعی شرکت ها غلبه می کند و سهامداران خرد بدون کسب اطلاعات به سمت شرکت هایی که از هیجان بالایی برخوردارند هجوم می‌برند.

مدیر عامل بانک صادرات گفت: علاوه بر این، افرادی که تحلیل چندانی در مورد سهام ندارند بهتر است به سمت صندوق های سرمایه گذاری که نسبت به بازار سهام از ریسک کمتری برخوردارند، پیش روند زیرا در این زمینه بازدهی معقولی عاید سرمایه گذاران خواهد شد.

وی با اشاره به صنعت بانکداری نیز گفت: این صنعت در بورس از نقش های مختلفی برخوردار است؛ از جمله اینکه بسیاری از بانک‌ها خود به عنوان شرکت بورسی محسوب می‌شوند و سهام آنها در اختیار سهامداران قرار دارد.

صیدی با بیان اینکه بانک‌ها پشتیبان معاملات بورسی هستند، گفت: با توجه به اینکه کارگزاران در سیستم بانکی از حساب برخوردارند، بنابر این بانک‌ها به کارگزاران اعتبار می دهند. علاوه بر این، بانک‌ها به منظور راحتی سهامداران، خرید و فروش آنلاین و معاملات سیستمی را در نظر گرفتند تا خود سهامدار بتوانند به راحتی اقدام به خرید و فروش سهام مدنظر خود کند.

مدیر عامل بانک صادرات بر وجود تعامل مابین سیاست های پولی و مالی با بورس تاکید و بیان کرد: نرخ سود بانکی تعریف‌کننده نرخ بازدهی بدون ریسک است که این موضوع می‌تواند مبنایی برای تصمیم گیری سرمایه گذاران، خریداران و فروشندگان سهام در بورس باشد./ایرنا 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.