غول نفتی روس: ارزهای دیجیتال می‌توانند برای خرید نفت استفاده شوند!

غول نفتی روس: ارزهای دیجیتال می‌توانند برای خرید نفت استفاده شوند!
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، Igor Sechin رییس شرکت عظیم نفتی روسیه به نام Rosneft، به تازگی عنوان کرده که امکان ایجاد بنگاه خرید نفت با استفاده از ارزهای دیجیتال منتفی نیست، بلکه ابتدا تعداد محدودی از مسایل حاشیه‌ای در فضای ارزهای دیجیتال باید حل شوند. به گزارش خبرگزاری محلی Snob، اقای Sechin […]

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

Igor Sechin رییس شرکت عظیم نفتی روسیه به نام Rosneft، به تازگی عنوان کرده که امکان ایجاد بنگاه خرید نفت با استفاده از ارزهای دیجیتال منتفی نیست، بلکه ابتدا تعداد محدودی از مسایل حاشیه‌ای در فضای ارزهای دیجیتال باید حل شوند. به گزارش خبرگزاری محلی Snob، اقای Sechin همچنین گفته از انجاکه غول‌های تکنولوژی سیلیکون مثل گوگل و امازون شروع به اکتشاف دربخش انرژی کرده‌اند، اگاهی و پذیرش ارزهای دیجیتال توسط صنعت نفت نیز در راه است.

Sechin پیشنهاد داده که استیبل کوین فیسبوک به نام GlobalCoin که به زودی قرار است لانچ شود، می‌تواند در اینده برای خرید بشکه‌های نفت استفاده شود. او همچنین اضافه کرد که تعداد محدودی عامل دفع کننده هم در فضای ارزهای دیجیتال وجود دارد که می‌تواند غول های انرژی نظیر Rosneft را از این تصمیم منصرف نماید. ترجمه قسمتی از صحبت‌های Sechin :

انعطاف‌‌پذیری بیشتر معمولا با نوسانات بیشتر همراه است، و دیجیتالی کردن ریسک محافظت از اطلاعات محرمانه تجاری را افزایش می‌دهد و نیاز به مکانیزم قانون‌گذاری جدید ایجاد می‌کند. در حال حاضر شرکت‌های تکنولوژی جواب با کیفیتی برای این سیوال‌های اساسی ندارند.

این نکته قابل توجه است که این اولین باری نیست که در روسیه ارزهای دیجیتال و نفت به نوعی به هم مرتبط می‌شوند. اوایل سال جاری بود که وزیر انرژی روسیه Igor Yusufov، توسعه یک رمزارز با پشتوانه نفت را پیشنهاد کرد. و این در زمانی بود که مجلس فدرال کشوری به دنبال قانون‌گذاری برای ارزهای دیجیتال بود.

در جایی دیگر، دولت ونزویلا ارز دیجیتال با پشتوانه نفت خود به نام پترو (Petro) را رونمایی کرد، حرکتی در راستای دور زدن تحریم‌های بین‌المللی و دستیابی به ارزهای خارجی. رمزارزی جدال برانگیز که حتی دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده، مردم کشورش را از سرمایه‌گذاری بر روی ان منع کرد.

شرکت ملی نفت ابوظبی هم برنامه‌ای ازمایشی برای استفاده از بلاکچین برای رهگیری محموله‌های نفتی را با همکاری شرکت IBM پیش می‌برد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.