“غمینو” برای هر سهم سود ۱۷ تومانی شناسایی کرد

“غمینو” برای هر سهم سود ۱۷ تومانی شناسایی کرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت صنایع غذایی مینو شرق در سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ سود خالص ۹ میلیارد و ۵۹۳ میلیون تومانی ساخته است و با توجه به این میزان سود خالص، برای هر سهم سود ۱۷۰ ریالی شناسایی کرده است.به گزارش رادیو سهام، شرکت صنایع غذایی مینو شرق […]

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام، شرکت صنایع غذایی مینو شرق در سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ سود خالص ۹ میلیارد و ۵۹۳ میلیون تومانی ساخته است و با توجه به این میزان سود خالص، برای هر سهم سود ۱۷۰ ریالی شناسایی کرده است.
به گزارش رادیو سهام، شرکت صنایع غذایی مینو شرق در سه ماه اول ۹۸ مقدار دو هزار و ۸۱۵ تن فروش داشته است که با این میزان فروش درامد ۲۴ میلیارد و ۸۴۸ میلیون تومان درامد ساخته است. بهای تمام شده درامدهای عملیاتی شرکت در این دوره ۲۰ میلیارد تومان بوده که با توجه به این میزان بهای تمام شده، سود ناخالص چهار میلیارد و ۸۳۹ میلیون تومان داشته است.
با توجه به هزینه فروش، اداری و عمومی ۹۵۵ میلیون تومانی و خالص سایر درامد عملیاتی ۱۲ میلیارد تومانی، سود عملیاتی سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی داشته است. همچنین با توجه به هزینه مالی ۱۰۰ میلیون تومانی و درامد سرمایه گذاری ۲۴ میلیون تومانی و سایر درامد غیرعملیاتی ۱۵۸ میلیون تومانی داشته است و همچنین مالیات ۹۴۵ میلیون تومانی، سود خالص سه میلیارد و ۳۲ میلیون تومانی ساخته است.
با توجه به افزایش مقداری فروش شرکت در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ نسبت به دوره مشابه سال قبل و همچنین افزایش نرخ فروش محصولات شرکت، درامد و سود غمینو افزایش قابل توجه داشته است.
حتما بخوانید :  «پارس» برای هرسهم ۲۷۸۵ریال سود ساخت
۱۲ درصد از درامد غمینو را سود خالص تشکیل می‌دهد
با توجه به افزایش مقداری فروش و همچنین افزایش نرخ فروش محصولات شرکت و برتری رشد درامد عملیاتی به رشد بهای تمام شده درامدهای عملیاتی، حاشیه سود غمینو افزایش یافت. حاشیه سود ناخالص شرکت با رشد ۴ درصدی به ۱۹% در سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ رسیده است و همچنین حاشیه سود عملیاتی به ۱۶% و حاشیه سود خالص به ۱۲% رسیده است. به این ترتیب ۱۲ درصد از درامد عملیاتی شرکت را سود خالص تشکیل می‌دهد و با توجه به این میزان از حاشیه سود خالص، غمینو برای هر سهم سود ۱۷ تومانی شناسایی کرده است.

نکات مهم صورت مالی سه ماهه غمینو
صادرات: غمینو در سه ماهه منتهی به خرداد ۹۷ صادرات داشته است، اما در سه ماهه اول ۹۸ هیچگونه صادراتی را رقم نزده است و درامد شرکت از این محل به صفر رسیده است.
هزینه مالی: هزینه مالی شرکت در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه قبل کاهش یافته است و به نظر می‌رسد با توجه به رشد درامد عملیاتی، غمینو نقدینگی مورد نیاز را بتواند از این محل تامین کند.
پوشش درامد براوردی: غمینو در سه ماهه اول سال جاری توانسته ۲۸% از درامد براوردی برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۸ را پوشش دهد که حتی ۳% از میزان براوردی، درامد بالاتری ساخته است.
حتما بخوانید :  بازار سرمایه جایی برای نگرانی نداردموجودی انبار: بررسی موجودی انبار شرکت نشان می‌دهد به طور کلی در هر سه محصول بیسکوییت و تافی بیش از ۹۰% از محصولات و حتی ۱۰۰% از پفک به فروش رسیده است. گردش بالای کالا، قدرت  شرکت در بازاریابی و فروش را می‌رساند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها