عملکرد نه چندان خوب رمز ارز چین؛ کاربران چینی تحت تاثیر یوان دیجیتال قرار نگرفته‌اند

عملکرد نه چندان خوب رمز ارز چین؛ کاربران چینی تحت تاثیر یوان دیجیتال قرار نگرفته‌اند
به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

اهدای اخیر رمز ارز بانک مرکزی کشور چین، یوان دیجیتال که در مرحله آزمایشی قرار دارد باعث دریافت‌کنندگان آنچنان تحت تاثیر تجربه کاربری آن قرار نگیرند.

شهر شنژن و بانک خلق چین در اوایل ماه جاری یک بخت آزمایی برگزار کردند و ۲۰ میلیون یوان دیجیتال معادل با ۱.۵ میلیون دلار به شهروندان اهدا کردند. ۲ میلیون نفر برای دریافت ۲۰۰ یوان دیجیتال از درخواست داده‌اند.

 

اما طبق گزارش رویترز، کاربران رمز ارز آزمایشی معتقدند که اگر بانک مرکزی از آنها می‌خواهد تا از برنامه‌های پرداخت کنونی نظیر AliPay به سمت این رمز ارز کشیده شوند اقدامات بیشتری را باید انجام دهد و این رمز ارز هنوز جای کار و بهبود دارد.

تا ۳ سال آینده بانک‌های ارز دیجیتال جایگزین بانک‌های سنتی می شوند

یوان دیجیتال

این منبع خبری بین کاربران در منطقه شنژن نظرسنجی برگزار کرد. یکی از پاسخ‌دهندگان به اسم یوان گفته است که به نظر او، استفاده از این رمز ارز گزینه خوب و آسانی نیست و از این CBDC دیگر استفاده نخواهد کرد، مگر آنکه برنامه اهدای دیگری برگزار شود.

فرد دیگری به اسم ژونگ به رویترز گفت که زیرساخت یوان دیجیتال مشابه با زیرساخت AliPay و WeChat Pay است که مدت‌ها است عرضه شده‌اند. با این وجود، وی گفته است اگر این رمز ارز ایمن و استفاده از آن آسان باشد به سمت استفاده از آن جلب خواهد شد.

از آنجایی که بانک مرکزی در صدد دستیابی به ارائه‌کنندگان گزینه‌های پرداختی مذکور است، ممکن است مشوق‌هایی برای افزایش پذیرش یوان دیجیتال پس از عرضه آن ارائه دهد.

یکی تر اقتصاددانان ارشد PwC China به رویترز گفته است:

ارائه استفاده آسان و سایر مزایای لازم برای ارتقای استفاده از یوان دیجیتال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

در بخت آزمایی شنژن، ۳۰۰۰ فروشگاه مجهز به فناوری پرداخت یوان دیجیتال شدند و خرج کردن رمز ارزهای برنده‌شده را امکان‌پذیر ساختند.