عملکرد نفت جهانی در 27 بهمن تا 3 اسفند

عملکرد نفت جهانی در 27 بهمن تا 3 اسفند
خلاصه اخبار

نفت جهانی در هفته کاری قبل با روند صعودی به کار خود پایان داد که همین عامل در کنار کاهش ریسک های سیاسی ناشی از افزایش مهلت تعلیق ایران در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی تا ژوئن 2019، بورس تهران و به ویژه سهام کالایی را با افزایش قیمت مواجه کرد.

به گزارش سیگنال، نفت جهانی در هفته کاری قبل با روند صعودی به کار خود پایان داد که همین عامل در کنار کاهش ریسک های سیاسی ناشی از افزایش مهلت تعلیق ایران در لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی تا ژوئن 2019، بورس تهران و به ویژه سهام کالایی را با افزایش قیمت مواجه کرد.
شاخص نفت برنت قیمت خود را از 66 دلار و 36 سنت به ازای هر بشکه شروع کرد. پس از انتشار اخبار مثبت از وضعیت مذاکرات تجاری چین و امریکا و ترسیم افق روشن معامله گران برای نتیجه آن، کاهش 1.2 میلیون بشکه ای تولید سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک) و پایبندی برخی تولید کنندگان مانند عربستان و نیجریه به آن، تحریم های نفتی امریکا علیه ایران و ونزوئلا و تاثیر آن بر طرف عرضه بازار، این شاخص با رشدی 0.8 درصدی با 66 دلار و 94 سنت کار خود را به پایان رساند.

شاخص نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI)در ابتدای هفته با 56 دلار و 17 سنت به ازای هر بشکه معامله شد. این شاخص در پایان هفته 57 دلار 9 سنت قیمت خورد تا با رشدی 1.6 درصدی افزایشی دو برابری نسبت به شاخص نفتی برنت تجربه کند.

در مقابل محرک های افزایش قیمت نفت، افزایش تولید نفت غیر متعارف شیل امریکا از میدان پرمین و صادرات بیش از انتظار نفت ایران از رشد بیشتر قیمت ها جلوگیری کردند. افزایش صادرات نفت ایران به 1.3 میلیون بشکه در روز در حالی رقم می خورد که کارشناسان معتقد بودند در پی تحریم های امریکا، صادرات نفت ایران به زیر یک میلیون بشکه در روز کاهش می یابد.
از دیگر اتفاقات بازار جهانی نفت در هفته گذشته، به کاهش صادرات نفت ترکمنستان و منازعات نفتی کنیا و سومالی بر سر بلوک های نفت و گاز در مرز مشترک دو کشور اشاره کرد.

شما همچنین برای مشاهده و مقایسه لیست کامل قیمت نفت جهانی می توانید به اپلیکیشن سیگنال مراجعه کنید.