نگاهی به عملکرد بیت کوین در روزهای گذشته

نگاهی به عملکرد بیت کوین در روزهای گذشته
  • قیمت بیت کوین در 18 و 19 آوریل به طرز قابل توجهی افزایش یافت و به بالای 41760 دلار رسید .
  • در صورت ادامه یافتن حرکت صعودی بیت کوین نزدیکترین ناحیه مقاومت بین 43380 تا 44510 دلار خواهد بود که توسط سطوح مقاومت اصلاحی فیبوناتچی 0.5-0.618 ایجاد شده و منطبق با خط مقاومت نزولی می باشد .
  • احساسات همچنین در میان معامله‌گران رمزارز شروع به بهبود کرده است که با افزایش جزئی شاخص ترس و طمع بیت‌کوین در روز سه‌شنبه مشهود است.
  • اکثر آلت کوین ها از بیت کوین بهتر عمل کردند که نشان دهنده تمایل بیشتر معامله گران به ریسک است. برای مثال، توکن RUNE ثورچین در 24 ساعت گذشته 11 درصد افزایش یافت، در حالی که در مدت مشابه بیت کوین 2 درصد افزایش یافته است. در همین حال، توکن های پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) مانند AAVE و EOS در روز سه شنبه بیش از 7 درصد افزایش یافتند.آلت کوین های سولانا، پولکادات و ترا نیز سود قابل توجهی داشتند اما در این میان توکن APE بیشترین سود را بدست آورد . ApeCoin که اخیرا راه اندازی شده است با بیش از 30 درصد افزایش قیمت بیشتر از 16 دلار معامله می شود .
  • بر اساس داده های بلاک چین گردآوری شده توسط گلاسنود، مقدار زیادی از عرضه بیت کوین بین قیمت 38000 تا 45000 دلار انباشته شده است.

به گزارش Glassnode با وجود دو ماه تثبیت جانبی اضافی، به نظر می‌رسد که بخش بزرگی از بازار تمایلی به خرج کردن و فروش ارزهای دیجیتال خود ندارند، حتی اگر کوین های آن‌ها در ضرر باشد که نشان می دهد معامله گرانی که نسبت به قیمت حساس نیستند، بیشتر عرضه بیت کوین را بالاتر از سطح قیمت 40000 دلار نگه می دارند.

در نمودار زیر که اندیکاتور Volume Profile را نشان می دهد ، نقطه میانی نشان دهنده حمایت کوتاه مدت در 38590 دلار است. نودهای با حجم بالا در حدود 32000 دلار و 50000 دلار جدیدترین محدوده قیمت را تعریف می‌کنند که معمولاً با دوره‌های طولانی انباشت یا توزیع همزمان است.

با این حال، کاهش اخیر در حجم خرید نسبت به حجم فروش، می تواند نشان دهنده عدم اعتقاد خریداران بیت کوین به صعود باشد. اگر محدوده فعلی شکسته شود، پشتیبانی بعدی در 27000 دلار و 23500 دلار مشاهده می شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.