عملکرد بانک تجارت در پرداخت تسهیلات حمایتی

عملکرد بانک تجارت در پرداخت تسهیلات حمایتی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، مدیر امور اعتباری بانک تجارت از اعطای ۲۱ هزار و ۵۶۴ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از سوی این بانک در سه ماه اول سال‌جاری خبر داد. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، حمیدرضا امین زارع مدیر امور اعتباری این بانک با اشاره به اینکه بخشنامه بانک مرکزی […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، مدیر امور اعتباری بانک تجارت از اعطای ۲۱ هزار و ۵۶۴ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج از سوی این بانک در سه ماه اول سال‌جاری خبر داد. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، حمیدرضا امین زارع مدیر امور اعتباری این بانک با اشاره به اینکه بخشنامه بانک مرکزی اولویت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در سال‌جاری را هموطنان آسیب‌دیده از سیل تعیین کرده است، گفت: بانک تجارت همسو با پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان، در اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج به زوج‌های جوان نیز عملکرد شاخصی داشته و در بازه زمانی سه ماه اول امسال به ۲۱ هزار و ۵۶۴ نفر از زوج‌های جوان تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده که مبلغ تسهیلات اعطایی بالغ‌بر ۶ میلیارد و ۷۴۶ میلیون ریال است.
وی رقم تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج اعطایی توسط این بانک در سال گذشته را ۱۳ هزار و ۱۹۷ میلیارد ریال اعلام کرد که این تسهیلات به ۸۴ هزار و ۳۴۲ نفر از زوج‌های جوان پرداخت شده است. امین‌زارع عملکرد بانک تجارت در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان را قابل‌توجه دانست و یادآور شد: در سه ماه اول سال‌جاری به ۵ هزار و ۹۵۸ نفر از خانواده‌های سیل‌زده در استان‌های کشور مجموعا ۱۱۸۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده‌ایم که سقف فردی این تسهیلات بسته به میزان خسارت وارد شده به واحدهای مسکونی از ۱۵۰ میلیون ریال تا ۵۰۰ میلیون ریال تعیین شده است. مدیر امور اعتباری بانک تجارت با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به سایر بخش‌ها در سال گذشته و سه ماه اول امسال افزود: ۲.۶۲۱ نفر از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) از بانک تجارت مجموعا ۴۴۹ میلیارد تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کردند. در سه ماه منتهی به خرداد ماه سال‌جاری نیز به ۴۴۵ نفر از مددجویان بالغ بیش از ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است. اعطای تسهیلات به معرفی‌شدگان سازمان بهزیستی، زندانیان نیازمند و اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی به صدها نفر از هموطنان از جمله اقدامات بانک تجارت در این بخش به‌شمار می‌رود. امین‌زارع اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به سیل‌زدگان و زوج‌های جوان را در اولویت اقدامات بانک تجارت دانست و تاکید کرد: مسلما بانک‌ها با افزایش سقف فردی تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج در سال ۹۸ با محدودیت منابع در این بخش مواجه هستند، ولی به‌رغم محدودیت منابع اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج جزو حدود اختیارات شعب بانک تعیین شده و در صورت کامل بودن مدارک و مستندات ارائه شده از سوی متقاضیان در سریع‌ترین زمان ممکن به زوج‌های جوان پرداخت خواهد شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها