عمده نوسانات ارزی ناشی از جنگ روانی امریکا بود / جزییاتی از ساختار جدید اقتصادی

عمده نوسانات ارزی ناشی از جنگ روانی امریکا بود / جزییاتی از ساختار جدید اقتصادی
خلاصه اخبار

سخنگوی دولت با بیان اینکه بیشتر نوسانات ارزی و تورم ما ناشی از جنگ روانی آمریکا بوده است، ساختار جدید اقتصادی کشور را تشریح کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، علی ربیعی سخنگوی دولت صبح امروز (یکشنبه) در نشست خبری اظهار کرد: از ۲۳ تیرماه بیمه تکمیلی محیط بانان اجرایی شده است.

وی گفت: این هفته، هفته تامین اجتماعی است و امیدواریم نظام تامین اجتماعی را به گونه‌ای بگذاریم که ریسک زندگی سالمندی کاهش یابد.

تصویب لایحه اصلاح نحوه فعالیت صندوق‌های قرض الحسنه در دولت

ربیعی افزود: امروز ما لایحه اصلاح نحوه فعالیت صندوق‌های قرض الحسنه را تصویب کردیم تا این صندوق‌ها به درستی کار خود را ادامه دهند.

اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان برای جبران خسارات زیرساختی مناطق سیل‌زده

وی با بیان اینکه ما بحث رسیدگی به سیل‌زدگان را هر دو هفته یکبار دنبال می‌کنیم و یک مصوبه هم در مورد ان داریم، گفت: ۳ هزار میلیارد تومان برای جبران اسیب‌های زیر ساختی مناطق سیل زده در نظر گرفتیم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در جلسه قبلی دولت بحث مهم دیگری که مطرح شده بود، بررسی لایحه مدیریت تعارض منافع بود. من ازهمه رسانه‌ها می‌خواهم در مورد مدیریت تعارض منافع بنویسند، ما حتماً باید به سمت اصلاح ساختارها برویم.

عمده نوسانات ارزی ناشی از جنگ روانی امریکا بود

ربیعی در خصوص تاثیر تحریم‌ها بر نوسانات بازار و شرایط اقتصادی کشور افزود: تحریم‌ها شرایطی را ایجاد کرده که بعضاً اقتصاد ما تحت تاثیر قرار گرفته است، اما بیشتر نوسانات ارزی و تورم ما ناشی از جنگ روانی امریکا بوده است.

وی ادامه داد: تحریم‌های فعلی امریکا علیه ایران با دوره های قبلی ان به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست. ناامنی‌های روانی جامعه ما ناشی از جنگ روانی طرف مقابل است.

سخنگوی دولت تصریح کرد: امروز علایم خوبی را می‌بینیم، تورم ماهیانه کاهش پیدا کرده و ثبات نسبی در بازار ارز بوجود امده است، همه با هم باید به ایجاد فضای ارام و امنیت روانی داخلی کمک کنند تا ثبات در بازارها ایجاد شود.

وی گفت: نرخ رشد تولید صنعتی و کشاورزی ما در دو ماه اخیر بهبود پیدا کرده است، ۱۸ ماه سختی داشتیم ولی ۲۴ ماه رو به بهبودی را خواهیم داشت.

با همکاری نهادهای اطلاعاتی و وزارت نفت، کسی نمی‌تواند از دوران تحریم استفاده کند

ربیعی بیان کرد: ما تجارب تحریم‌های قبلی را داریم و تدابیر بسیاری را اندیشیدیم و مطلع هستم با همکاری‌های بین دستگاه اطلاعاتی و وزارت نفت، شرایطی که برخی بخواهند از دوران تحریم‌ها استفاده کنند دیگر وجود نخواهد داشت.

سخنگوی دولت با اشاره به پرونده قضایی نجفی شهردار اسبق تهران و اینکه گفته می‌شود برخی از سوی دولت در روند پرونده دخالت‌هایی دارد، گفت: ما به تفکیک قوا معتقدیم و در اینکه در هیچ امر قضایی دولت نباید دخالتی کند هم معتقدیم و در موضوع اقای نجفی هم از طرف دولت هیچگونه اعمال نظر و دخالتی صورت نگرفته است. در اینجا حقوق انسان‌ها مطرح است و باید بگذاریم دستگاه عدالت و قضا کار خودش را انجام دهد.

جزییاتی از ساختار جدید اقتصادی

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برنامه دولت در ساختار جدید اقتصادی تصویب شده برای نحوه سهمیه‌بندی و عرصه بنزین چگونه خواهد بود؟ اظهار کرد: حدود چهار ماه کمیته‌های تخصصی از سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، صمت، مجلس و مرکز بررسی‌های استراتژیک روی این موضوع مهم کار می‌کنند و نتایج ان در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح شد.

وی گفت: این تغییر ساختار در درامدزایی پایدار، هزینه کرد کارا، ارتقا ثبات، توسعه، عدالت و اصلاحات نهادی امده است. امروز عدالت‌های منطقه‌ای مطلوب نیست و سهم یک نفر در منطقه خاش با یک تهرانی و اصفهانی یکی نیست.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.