علت افزایش قیمت خودرو بصورت ناگهانی چیست؟

علت افزایش قیمت خودرو بصورت ناگهانی چیست؟
خلاصه اخبار

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو می‌گوید: در این شرایط با عرضه کم خودرو از سوی خودروسازان برخی کمین کرده‌اند و برای خرید خودرو به بازار هجوم آورده‌اند. علت افزایش ناگهانی قیمت خودرو عرضه کم محصولات از سوی شرکت‌های خودروسازی است.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، بازار خودرو طی ۱۰ روز گذشته با نوسان قیمت‌ها رو به رو است. آشفته بازار در صنعت خودرو تمامی ندارد. قرار بود با عرضه خودرو پنج درصد زیر قیمت بازار نظام قیمت‌گذاری در این صنعت ساماندهی شود که به نظر می‌رسد این رخ نداد. افزایش قیمت خودرو در یک سال اخیر بارها موجب نگرانی مردم شده و طی روزهای اخیر قیمت برخی از خودروهای داخلی باز هم افزایش داشت که مورد انتقاد فعالان بازار و عموم مردم قرار گرفت.

افزایش قیمت خودرو مونتاژی بین ۲۰ تا ۲۷ میلیون

در همین حال رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو درباره علت افزایش ناگهانی قیمت خودرو به تجارت‌نیوز گفت: در این شرایط با عرضه کم خودرو از سوی خودروسازان برخی کمین کرده‌اند و برای خرید خودرو به بازار هجوم آورده‌اند. علت افزایش ناگهانی قیمت خودرو عرضه کم محصولات از سوی شرکت‌های خودروسازی است. در آستانه شب عید هستیم، قرار بود خودروسازان محصولات خود را پنج درصد زیر قیمت بازار عرضه کنند، در حالی که به تعهداتشان عمل نکردند. طی ۱۰ روز گذشته قیمت پایه خودروها مجدد بیش از آنکه انتظار می‌رفت، گران شد.

سعید موتمنی افزود: در حال حاضر قیمت خودروهای مونتاژی بین ۲۰ تا ۲۷ میلیون و قیمت خودروهای داخلی هم از ۸ تا ۱۳ میلیون گران شده است. در هر صورت زمانی که قیمت خودروها در حاشیه بازار از سوی خودروسازان تعیین و تکلیف می‌شود طبیعی است که قیمت‌ها مداما در نوسان باشد.

او اظهار کرد: به دلیل تحریم‌های بین‌المللی به نظر می‌رسد که خودروسازان با کمبود قطعه رو به رو هستند و بنابراین نمی‌توانند به تولید ادامه دهند و نیاز بازار را برآورده کنند. همین عدم تولید خودروها باعث شده که قیمت‌ها در بازار حبابی افزایش یابد. متاسفانه قرار بود وزارت صمت با روشن کردن چراغ سبز به خودروسازان قیمت خودروها یک بار برای همیشه مشخص و ساماندهی شود، اما این اتفاق رخ نداد. بعد از تصویب افزایش قیمت‌ها و عرضه خودرو پنج درصد زیر قیمت بازار همچنان در عرصه قیمت‌گذاری خودرو شاهد آشفته شدن بازار هستیم.