عضو کمیسیون SEC: ارز دیجیتال نیاز به فضایی برای رشد دارد

عضو کمیسیون SEC: ارز دیجیتال نیاز به فضایی برای رشد دارد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، هستر پیرس (Hester Peirce) یکی از اعضای کمیسیون SEC، در صحبتی در مورد قانون گذاری ارز دیجیتال اعلام کرد فضای رمزنگاری برای نواوری نیاز به زمان دارد.  SEC نباید مانع از  نواوری‌های ارز دیجیتال شود پیرس که مادر ارز دیجیتال شناخته می‌شود طی صحبت‌ در کنفرانس دارایی […]

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

هستر پیرس (Hester Peirce) یکی از اعضای کمیسیون SEC، در صحبتی در مورد قانون گذاری ارز دیجیتال اعلام کرد فضای رمزنگاری برای نواوری نیاز به زمان دارد.

 SEC نباید مانع از  نواوری‌های ارز دیجیتال شود

پیرس که مادر ارز دیجیتال شناخته می‌شود طی صحبت‌ در کنفرانس دارایی دیجیتال بکت (Bakkt) از قانونگذاران خواست تا امکان نواوری در ارز دیجیتال را فراهم کنند.

طبق گفته‌های پیرس، عاملانی مانند SEC باید از قانون گذاری سختگیرانه فاصله بگیرند و به سرمایه گذاران اجازه دهند تصمیم بگیرند که ایا ارز دیجیتال خاصی ارزش سرمایه گذاری دارد یا خیر.

پیرس با اظهار نظر بیشتر در مورد این موضوع اظهار داشت:

ما باید به افرادی که به این فضا علاقه‌مند هستند اجازه دهیم تا با رعایت چارچوب قوانین با ان درگیر شوند. باید این موضوع درک شود که سرمایه گذاران باید خود در این خصوص تصمیم بگیرند، ما نمی‌توانیم به جای ان‌ها تصمیم گیری کنیم.

در حال حاضر، برخی از مشاغل ارز دیجیتال در کشور نسبت به قوانین ایالتی و فدرال که اغلب نواوری‌ها در حوزه‌ی بلاک‌چین در امریکا را خنثی می‌کنند بسیار ناراضی هستند.

پس از ارایه اخطارهای شدید در مورد وضعیت محدود کننده مقررات ارز دیجیتال در ایالات متحده، در نهایت صرافی Poloniex به خارج از امریکا منتقل شد اما سایر پلتفرم‌ها همچنان در کشور باقی مانده‌اند.

حرکت اهسته به سمت نواوری

از نظر پیرس، SEC نواوری‌ها را فورا نخواهد پذیرفت، بلکه ترجیح می‌دهد در وضع موجود باقی بماند. بنابراین، این کمیسیون تلاش می‌کند تا از مقررات چندین ساله برای متناسب شدن با ارزهای دیجیتال نوظهور استفاده کند.

پیرس توضیح داد:

بسیار طبیعی است که قانون گذاران محافظه کار باشند زیرا اگر اشتباه کنیم، مردم ما را سرزنش خواهند کرد و من می دانم که اگر مردم پول خود را از دست دهند، همیشه قانون گذاران را مقصر می‌دانند.

جی کلیتون (Jay Clayton) رییس SEC همواره عقیده داشته که ICO ها اوراق بهادار هستند.

به گفته پیرس، این اصرار به عدم تغییر SEC باعث شده است که کشور در همگرایی با اقتصاد دیجیتال دچار ضرر شود. حال انکه سایر حوزه‌های قضایی در اروپا و اسیا قدم‌هایی در جهت چشم‌انداز خود مبنی بر تبدیل شدن به قطب‌های توسعه‌ی ارز دیجیتال برداشته‌اند.

از نظر پیرس، قانون گذاران باید محیطی نواورانه را ایجاد کرده و سنجش ایده‌ها را به بازار واگذار کنند. همچنین وی معتقد است که قانون گذاران باید یک راهنمای رمزنگاری داشته باشند. راهنماهایی که در بخش های اختصاص داده شده به توازن سازگاری و روابط مثبت با پروژه های رمزنگاری فعالیت دارند.

اخیرا وزیر خزانه داری امریکا استیو منوچین (Steve Mnuchin) اظهار داشت که قانون گذارانی مانند SEC مجبور به همکاری در تدوین قوانین ویژه رمزنگاری برای کشور هستند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها