عرضه پسته در بورس از بیستم شهریور/ راه حذف واسطه‌گری از بازار سرمایه می‌گذرد

عرضه پسته در بورس از بیستم شهریور/ راه حذف واسطه‌گری از بازار سرمایه می‌گذرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین، احسان عباسپور، مدیر تعاون روستایی سمنان با اعلام اینکه برنامه‌ریزی برای عرضه پسته در بورس کالا در حال انجام گفت: انبار مورد تایید بورس در شهرستان دامغان احداث شده و از بیستم شهریور امسال که پسته در وزن بالا برداشت می‌شود در بازار بورس عرضه خواهد شد. […]

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین، احسان عباسپور، مدیر تعاون روستایی سمنان با اعلام اینکه برنامه‌ریزی برای عرضه پسته در بورس کالا در حال انجام گفت: انبار مورد تایید بورس در شهرستان دامغان احداث شده و از بیستم شهریور امسال که پسته در وزن بالا برداشت می‌شود در بازار بورس عرضه خواهد شد.

وی ادامه داد: سال گذشته برای اولین بار در استان سمنان، پسته در انبار مورد تایید بورس در شهرستان دامغان جمع‌آوری و در بازار بورس عرضه شد.

وی افزود: سال گذشته به منظور تامین شرایط لازم برای ورود به بازار بورس، پسته دیرهنگام در بازار عرضه شد ولی تجربه خوب و رضایت بخشی بود.

عباسپور تصریح کرد: عرضه پسته در بازار بورس موجب حذف واسطه و دستیابی کشاورز به سود واقعی می‌شود.

وی یادآور شد: ایجاد سه انبار دیگر، مورد تایید بورس در شهرستان‌های گرمسار، سمنان و شاهرود در کنار انبار مورد تایید بورس در دامغان در دستور کار قرار دارد.

عباسپور خاطرنشان کرد: در انبارهای مورد تایید بورس هرگونه محصولاتی که حالت انباری دارند مانند زیره، برگه زردآلو و گردو برای عرضه در بازار بورس، جمع‌آوری می‌شود.

مدیرتعاون روستایی استان سمنان گفت: عرضه محصولاتی مانند پسته در بازار بورس موجب حفظ منافع تولیدکننده و مصرف‌ کننده می‌شود.

بر اساس این گزارش، گردش مالی تولید پسته با فروش و فرآوری این محصول کشاورزی در استان سمنان سالانه ۳۰ هزار میلیارد ریال است.

همچنین 108 تعاونی و اتحادیه در چهار گروه تولیدی، روستایی، زنان و کشاورزی در استان سمنان فعال است و بیش از ۶۶ هزار نفر عضو تعاونی های روستایی استان هستند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.