عرضه نفت روسیه به اروپا از سر گرفته شد

عرضه نفت روسیه به اروپا از سر گرفته شد
خلاصه اخبار

انتقال نفت پاک روسیه از بالتیک با رفع مشکل آلودگی آغاز شد. آلودگی نفتی سه هفته بود که جریان نفت را مختل کرده بود و حالا روسیه عرضه نفت به اروپا از طریق خط لوله را از سر می‌گیرد. به گزارش رویترز، تاجران گفته بودند این کار احتمالا بیش از ۶ هفته طول می‌کشد. مقدار بالای کلراید آلی که برای استخراج نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد، در نفت خام پمپ شده به بندر بالتیک آست لوگا از طریق خط لوله دروژبا کشف شد. این ماده باید قبل از وارد شدن نفت به خط لوله از آن جدا شود. دو منبع تجاری اعلام کردند که مقدار کلراید آلی در نفت آست لوگا به شرایط عادی بازگشته است.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، وزارت انرژی روسیه روز جمعه اعلام کرده بود نفتکش‌ها از نفت تمیز آست لوگا پر شده‌اند. اختلالی که در صادرات نفت این خط لوله رخ داد باعث بالا رفتن قیمت جهانی نفت شد و پالایشگاه‌های آلمان را برای یافتن نفت جایگزین سرگردان کرد. دو منبع صنعتی اعلام کردند که شرکت انرژی MOL مجارستان نفت آزمایشی را از خط لوله دروژبا دریافت کرده است تا ببیند تجهیزات پالایشگاهی می‌توانند آن را پالایش کنند یا نه.

مقدار بالای کلراید آلی تجهیزات پالایشگاهی را خراب می‌کند. مجارستان اولین کشور اروپایی است که واردات از این خط لوله را از سر می‌گیرد ولی یکی از این منابع گفت که محتوای کلراید این محموله آزمایشی هنوز هم بالاتر از حد مجاز است. اوکراین اعلام کرد انتقال نفت به مشتریان اروپایی را از طریق شاخه جنوبی این خط لوله به اسلواکی، مجارستان و جمهوری چک آغاز کرده است. خط لوله دروژبا در بلاروس دو شاخه می‌شود و شاخه شمالی آن به لهستان و آلمان می‌رود.

منبع: donya-e-eqtesad.com