عرضه نفت ارزان برای مشتریان وفادار ونزوئلا

عرضه نفت ارزان برای مشتریان وفادار ونزوئلا
خلاصه اخبار

شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا ۴/ ۶ میلیون بشکه نفت با قیمت ارزان‌تر را به شرکت‌های روسی، چینی و هندی عرضه کرد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، یک مقام آگاه در شرکت PDVSA که مایل نبود نامش فاش شود به پلاتس گفت: ما سرگرم مذاکره درباره قراردادهای تحویل فوری سه محموله هر یک به حجم ۸/ ۱ میلیون بشکه نفت مری و یک میلیون بشکه نفت DCO تا ماه مه هستیم. بنا بر اعلام شرکتPDVSA، گریدهای نفتی ونزوئلا ۱۵ دلار در هر بشکه و ۱۷ دلار در هر بشکه ارزان‌تر از نفت برنت قیمت‌گذاری شده‌اند.

بر اساس گزارش پلاتس، قیمت‌ها خارج از معیارهای شرکت PDVSA برای بازارهای اروپایی و آسیایی است اما این شرکت درصدد کاهش سطح ذخایر نفت در پایانه‌های محموله‌ها و تداوم دادن به فعالیت پایانه‌ها و میادین نفتی است. پلاتس برآورد کرده که تولید نفت ونزوئلا از ۲۳/ ۱میلیون بشکه در روز در ژانویه به ۷۵۰ هزار بشکه در روز در آوریل کاهش پیدا کرده است.

با این حال تحریم‌های آمریکا که فروش نفت شرکت PDVSA را محدود کرده و دسترسی محدود این شرکت به نفتکش‌ها باعث شده است سطح ذخایر نفت افزایش پیدا کند. این مقام شرکت PDVSA اعلام نکرد ۴/ ۶ میلیون بشکه نفت به چه شرکت‌هایی فروخته شده است. وزارت خزانه‌داری آمریکا اول فوریه به شرکت‌های غیرآمریکایی سه ماه فرصت داد تا به معاملاتشان با شرکت PDVSA که شامل استفاده از سیستم مالی آمریکا است پایان دهند و به این ترتیب عملا فروش نفت و محصولات نفتی ونزوئلا به دلار را ممنوع کرد.

منبع: donya-e-eqtesad.com