عرضه «عدالت» در انتظار مصوبه مجلس

عرضه «عدالت» در انتظار مصوبه مجلس
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران افزود:‌ طبق قانون دهک‌های اول و دوم درامدی برای سهام عدالت مالک این سهام شده‌اند، ولی برای عرضه سهام عدالت در بورس مکانیزم‌ معاملاتی و ابزارها و روش‌ها باید مشخص شود. صحرایی گفت: اگر قرار باشد همه سهامداران عدالت یکباره وارد بورس […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران افزود:‌ طبق قانون دهک‌های اول و دوم درامدی برای سهام عدالت مالک این سهام شده‌اند، ولی برای عرضه سهام عدالت در بورس مکانیزم‌ معاملاتی و ابزارها و روش‌ها باید مشخص شود. صحرایی گفت: اگر قرار باشد همه سهامداران عدالت یکباره وارد بورس شوند و به صورت مستقیم باشد، سامانه بورس پاسخگوی پذیرش همه سهامداران عدالت نیست و باید زیرساخت ان فراهم شود که ان هم پیچیده نیست، اما باید روش عرضه سهام عدالت توسط مجلس مشخص شود. وی در مورد روش عرضه سهام عدالت گفت: باید هم به روش عرضه مستقیم سهام عدالت و هم به روش صندوق‌های قابل معامله بورسی موسوم به ETF و به هر دو روش باشد که این شیوه عرضه مزایا و معایبی دارد که باید روش عرضه را نمایندگان مجلس با همکاری دولت مشخص کنند. مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران در برابر این پرسش که ارزش هر سهم یک میلیون تومانی عدالت به چقدر رسیده است، گفت: طبق انچه اعلام شده است، ارزش سهام یک میلیون تومانی عدالت به حدود ۵/ ۴ میلیون تومان رسیده است. صحرایی در مورد اینکه برای واگذاری باقیمانده سهام دولت در ۱۸ شرکت بزرگ ایا روش‌های دیگری غیر از عرضه بلوکی اجرا می‌شود، گفت: با توجه به عدم‌اقبال در روش عرضه بلوکی دولت باید روش‌های واگذاری را متفاوت کند، به گونه‌ای که برای واگذاری سهام دولت و این شرکت‌های بورسی و فرابورسی تسهیلاتی در نظر گرفته شود. وی گفت: هیات واگذاری نظرات ما را برای شیوه‌های واگذاری می‌خواهد که امیدواریم در نهایت روش‌هایی به تصویب برسد که باعث اسانی واگذاری سهام دولت و خصوصی‌سازی اسان شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.