عرضه صکوک منفعت ۱۰۰۰ میلیارد ریالی سینا دارو

عرضه صکوک منفعت ۱۰۰۰ میلیارد ریالی سینا دارو
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه با اعلام خبر فوق به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: در صکوک منفعت سینا دارو، کل منافع حاصل از خط تولید اسپری استنشاقی به عنوان منافع مبنای انتشار اوراق مورد استفاده قرار می گیرد که به مدت […]

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه با اعلام خبر فوق به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: در صکوک منفعت سینا دارو، کل منافع حاصل از خط تولید اسپری استنشاقی به عنوان منافع مبنای انتشار اوراق مورد استفاده قرار می گیرد که به مدت ۴ سال به شرکت واسط مالی اسفند سوم(با مسدولیت محدود) به وکالت از خریداران اوراق واگذار می شود.

غلامرضا ابوترابی اظهار داشت: نرخ علی الحساب این اوراق ۱۹ درصد و پرداخت های دوره ای آنها هر سه ماه یکبار است. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی اسفند سوم(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران صورت خواهد گرفت.

وی در خصوص ارکان انتشار این اوراق توضیح داد: ضامن این اوراق شرکت سرمایه گذاری خوارزمی بوده و بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق بر عهده شرکت تامین سرمایه سپهر(سهامی خاص) است.

ابوترابی افزود: موسسه حسابرسی آزمون پرداز ایران مشهود(حسابدار رسمی)، امین این اوراق و عامل پرداخت همچون دیگر انتشارهای صکوک، شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه خواهد بود.

شایان ذکر است، این اولین باری است که یک شرکت دارویی اقدام به تامین مالی از طریق انتشار صکوک در بازار سرمایه می کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها