عرضه صکوک مرابحه 10 هزار میلیارد ریالی سایپا

عرضه صکوک مرابحه 10 هزار میلیارد ریالی سایپا

به گزارش سیگنال به نقل از صکوک،

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک مرابحه شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا (سهامی عام) به مبلغ 10 هزار میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران از روز چهارشنبه 1400/09/24 لغایت 1400/09/28 در نمادهای “صایپا409” و “صایپا049” عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، صکوک مرابحه شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا به ارزش 10,000 میلیارد ریال جهت خرید مواد اولیه و قطعات مورد نیاز برای تولید محصولات این شرکت، از طریق بورس اوراق بهادار تهران عرضه می گردد.

این اوراق 4 ساله و با نرخ 18 درصد می‌باشد که اقساط آن هر سه ماه یک بار پرداخت می‌گردد.

بانک تجارت ضامن این اوراق بوده و پذیره‌نویسی و بازارگردانی 7,500 میلیارد ریال از آن بر عهده شرکت‌ تامین سرمایه کاردان و 2,500 میلیارد ریال مابقی بر عهده شرکت تامین سرمایه امید می‌باشد. ضمناً، شرکت کارگزاری بانک سپه عامل فروش اوراق بوده و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه عامل پرداخت این اوراق است.

در این اوراق، شرکت واسط مالی شهریور دوم(ناشر) به وکالت از طرف خریداران اوراق، با منابع حاصل از انتشار صکوک مرابحه، مواد اولیه مورد نیاز شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا (بانی) را نقداً خریداری خواهد نمود و سپس آنها را به صورت اقساطی به بانی خواهد فروخت و بانی متعهد می‌شود که در سررسیدهای سه ماهه، اقساط مربوطه را از طریق شرکت واسط مالی شهریور دوم(ناشر) و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به دارندگان اوراق پرداخت نماید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای اوراق بدهی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.