عرضه صکوک اجاره 20 هزار میلیارد ریالی شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا

عرضه صکوک اجاره 20 هزار میلیارد ریالی شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا

به گزارش سیگنال به نقل از صکوک، با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا (سهامی خاص) به مبلغ 20 هزار میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران طی روزهای آتی عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، غلامرضا ابوترابی با اعلام این خبر افزود: دارایی مبنای انتشار این اوراق تعداد 2,955,956,252 سهم تحت تملک بانی (شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا) در شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با قیمت هر سهم 6,766 ریال می باشد که توسط نهاد واسط از شرکت گروه پتروشیمی تابان فردا خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به این بانی واگذار می گردد.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه توضیح داد: این اوراق 4 ساله و با نرخ اجاره بهای 18 درصد می باشد که این اجاره بها هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می گردد. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی دی (با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن از طریق شرکت شرکت فرابورس ایران صورت می پذیرد.

وی اظهار داشت: ضمانت مبلغ 10 هزار میلیارد ریال از اصل این اوراق از طریق توثیق بخشی از سهام تحت تملک بانی در شرک صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شرکت پتروشیمی مارون و شرکت نفت بهران صورت می پذیرد و ضامن مبلغ باقیمانده اصل اوراق و کل سود آن شرکت سرمایه گذاری اهداف می باشد.

به گفته ابوترابی، بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق بر عهده سندیکایی از شرکت های تامین سرمایه تمدن، تامین سرمایه لوتوس پارسیان و تامین سرمایه سپهر بوده و عامل فروش اوراق هم شرکت کارگزاری خبرگان سهام می باشد.

شایان ذکر است، پیش از این در حوزه پتروشیمی شرکت های تولیدات پتروشیمی قائد بصیر و صنایع پتروشیمی خلیج فارس از طریق انتشار صکوک اجاره در بازار سرمایه به ترتیب به مبلغ 500 میلیارد ریال و 10 هزار میلیارد ریال تامین مالی شده اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.