عرضه صکوک اجاره 13500 میلیارد ریالی گسترش انرژی پاسارگاد

عرضه صکوک اجاره 13500 میلیارد ریالی گسترش انرژی پاسارگاد

به گزارش سیگنال به نقل از صکوک،

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت گسترش انرژی پاسارگاد (سهامی خاص) به مبلغ 13,500 میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران از روز یکشنبه مورخ 02/03/1400 به مدت 5 روز کاری عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، غلامرضا ابوترابی با اعلام خبر فوق افزود: شرکت گسترش انرژی پاسارگاد به عنوان بانی، در نظر دارد منابع مالی مورد نیاز خود را در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش دکل حفاری دریایی پاسارگاد 100 به نهاد واسط (شرکت واسط مالی مهر دوم) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تامین نماید.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه اظهار داشت: این اوراق 4 ساله و با نرخ 18 درصد می باشد که اجاره بهای آن هر یک سال یک‌بار از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می گردد.

وی در خصوص ارکان انتشار این اوراق توضیح داد: ضامن این اوراق بانک پاسارگاد بوده و بازارگردان و متعهد پذیره نویس آن شرکت تامین سرمایه امین است. همچنین، عامل فروش این اوراق شرکت کارگزاری بانک پاسارگاد می باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای اوراق بدهی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.