عرضه صکوک اجاره 12 هزار میلیارد ریالی گل گهر

عرضه صکوک اجاره 12 هزار میلیارد ریالی گل گهر

به گزارش سیگنال به نقل از صکوک،

با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره شرکت معدنی و صنعتی گل گهر (سهامی عام) به مبلغ 12 هزار میلیارد ریال از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران از روز دوشنبه 99/09/10 لغایت چهارشنبه 99/09/12 در نمادهای صگل039 و صگل309 عرضه عمومی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، غلامرضا ابوترابی با اعلام خبر فوق افزود: شرکت معدنی و صنعتی گل گهر به عنوان بانی، در نظر دارد بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز خود را در قالب اوراق اجاره و از طریق فروش تجهیزات و ماشین آلات خط 2 گندله سازی به نهاد واسط (شرکت واسط مالی تیر پنجم) و سپس اجاره به شرط تملیک آنها، تامین نماید.

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه اظهار داشت: این اوراق 4 ساله و با نرخ 20 درصد می باشد که اجاره بهای آن هر سه ماه یک بار از طریق شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می گردد.

وی در خصوص ارکان انتشار این اوراق توضیح داد: این اوراق فاقد ضامن بانکی بوده و برای ضمانت پرداخت اجاره بها و اصل اوراق در سررسید، تعدادی از سهام شرکت سنگ آهن گهر زمین توسط شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و تعدادی از سهام شرکت معدنی و صنعتی گل گهر توسط شرکت توسعه معادن و فلزات توثیق گردیده است. بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق بر عهده شرکت های تامین سرمایه امین و تامین سرمایه امید هر یک به مبلغ 6 هزار میلیارد ریال می باشد.

وی خاطرنشان کرد، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر پیش از این یک مرتبه از طریق انتشار صکوک به ارزش 3 هزار میلیارد ریال در بازار سرمایه اقدام به تامین مالی نموده که در نمادهای صگل1411 و صگل411 در حال معامله می باشند.

<!– wp:signal/reference-block {"text":"برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای اوراق بدهی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.”,”typeItem”:”oragh”} /–>