عرضه صکوک اجاره ۶۰۰ میلیارد ریالی شرکت ریل پرداز نوآفرین

عرضه صکوک اجاره ۶۰۰ میلیارد ریالی شرکت ریل پرداز نوآفرین
خلاصه اخبار

پذیره نویسی صکوک اجاره ۶۰۰ میلیارد ریالی شرکت ریل پرداز نوآفرین از امروز آغاز می شود.

به گزارش سیگنال به نقل از سنا، با صدور مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار، صکوک اجاره ۶۰۰ میلیارد ریالی شرکت ریل پرداز نوآفرین (سهامی خاص) از امروز دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ لغایت چهارشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۷ با نماد “نوریل۰۲” از طریق بازار ابزارهای نوین مالی شرکت فرابورس ایران پذیره نویسی می شود.

شرکت واسط مالی اردیبهشت چهارم(با مسئولیت محدود) به عنوان ناشر، اقدام به انتشار صکوک اجاره به مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال از طریق شرکت فرابورس ایران به منظور خرید ۹ دستگاه واگن از بانی اوراق (شرکت ریل پرداز نوآفرین) و اجاره به شرط تملیک آن‌ها به وی می کند.

این اوراق ۵ ساله و با نرخ اجاره بهای ۱۶ درصد است که طی سه روز و به روش حراج از طریق شرکت فرابورس ایران به عموم عرضه خواهد شد. همچنین، اجاره بهای مربوط، هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به عنوان عامل پرداخت به حساب دارندگان اوراق واریز می شود.

ضامن این اوراق، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران است. شرکت تامین سرمایه بانک مسکن(سهامی خاص) نیز مسئولیت بازارگردانی و تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای اوراق بدهی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.