عرضه به‌روز رسانی مهم اتریوم در هفته جاری؛ اهمیت این رویداد در چیست؟

عرضه به‌روز رسانی مهم اتریوم در هفته جاری؛ اهمیت این رویداد در چیست؟
به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

بنجامین ادینگتون اعلام کرد که طی هفته جاری آدرس‌های پروتکل Deposit contract اتریوم اعمال خواهد شد. این نوع قرارداد چه کاری انجام خواهد داد و مکانیزم این قراردادها چگونه خواهد بود؟

توسعه‌دهنده اتریوم: تا عرضه اتریوم ۲ نهایتا دو ماه دیگر فاصله داریم

توسعه‌دهنده ارشد اتریوم اعلام کرد که راه‌اندازی فاز صفر اتریوم ۲ در ماه‌های آینده انجام خواهد شد و در اولین قدم برای ارائه آن در هفته جاری پروتکل Deposit contract آن اجرایی خواهد شد. این قرارداد در دسته قراردادهای آتی قرار می‌گیرد و پل ارتباطی میان اتریوم ۱ و اتریوم ۲ خواهد بود.

Deposit contract اتریوم چیست؟

به طور خلاصه این قرارداد پل ارتباطی میان شبکه بلاکچین فعلی اتریوم و شبکه جدید اتریوم ۲ خواهد بود. برای ایجاد بلوک اولیه در شبکه Beacon، تعداد ۵۰۰,۰۰۰ رمز ارز اتریوم باید استیک و یا قفل شود. این کار از طریق Deposit contract انجام می‌شود. این توسعه‌دهنده تاکید کرده که منتظر اعلام آدرس‌های معتبر این قراردادها از طرف بنیاد اتریوم باشید. مطمئنا افراد زیادی آدرس‌های جعلی را منتشر خواهند کرد که در صورتی که اتریوم خود را به این آدرس‌ها و قراردادها ارسال کنید، دارایی شما از کنترلتان خارج شده و راهی برای بازگشت آن نخواهید داشت.

اما این قرارداد چیست؟ قراردادهای وثیقه یا Deposit contract ها یک قرارداد و توافق خصوصی میان دو طرف قرارداد است. در آن، طرفین قرارداد مبلغی را به عنوان پیش پرداخت، واریز کرده و کالای مورد معامله در آینده تبادل خواهد شد. در واقع این نوع قراردادها به عنوان قراردادهای پیش خرید شناخته می‌شوند. یکی از ارکان اصلی این قراردادها، تعبیه جریمه برای طرفین قرارداد است. این موضوع، امنیت قرارداد را در مواردی که طرفین تخلفی را مرتکب شوند، تامین می‌کند. اتریوم نیز از این قرارداد استفاده خواهد کرد.

همانطور که در بالا اشاره شد، این قرارداد مسیر ورود به اتریوم ۲ است. بلاکچین جدید اتریوم به نام زنجیره Beacon است که اتریوم در آن از الگوریتم PoS استفاده خواهد کرد. لذا در شبکه جدید اتریوم، Validators یا تایید کنندگان شبکه (همانند آنچه ماینرهای بیت کوین انجام می‌دهند) بایستی مقداری رمز ارز اتریوم را در این شبکه استیک کنند. پیش از استیک اتریوم در شبکه جدید آن، این نودهای تاییدکننده ابتدا رمز ارز اتریوم خود را به Deposit contract ارسال می‌کنند (زیرا هنوز شبکه PoS اتریوم راه‌اندازی نشده است) . این قرارداد، تمامی این اتریوم‌های واریز شده و آدرس‌هایی که این اتریوم‌ها را به قرارداد ارسال کرده‌اند را ذخیره خواهد کرد. به محض واریز اتریوم به Deposit contract، اتریوم‌های واریز شده در شبکه اتریوم ۱ فریز شده و امکان خرج کردن آنها وجود ندارد. پس از ایجاد بلوک اولیه و راه‌اندازی شبکه Beacon اتریوم ۲ ، تمام افرادی که اتریوم را به این قرارداد واریز کرده‌اند، می‌توانند مدعی (Claim) دریافت اتریوم خود در شبکه جدید اتریوم شوند. به این صورت اتریوم‌های موجود در شبکه اتریوم ۱ به شبکه اتریوم ۲ منتقل خواهند شد. دقت کنید که Deposit contract یک قرارداد یک طرفه است و تنها می‌توان از این طریق رمز ارز اتریوم را از شبکه اتریوم ۱ به شبکه اتریوم ۲ انتقال داد و برعکس این کار امکان‌پذیر نخواهد بود.

مراقب کلاهبرداران باشید

اتریوم دومین رمز ارز برتر بازار است و از این جهت جامعه بسیار بزرگی دارد. ارائه Deposit contract از طرف بنیاد اتریوم مطمئنا مورد توجه کلاهبرداران قرار می‌گیرد. اگر قصد استفاده از این قراردادها را دارید، حتما از آدرس‌های معتبری که توسط بنیاد اتریوم معرفی می‌شود استفاده کنید.

در صورتی که اتریوم خود را به آدرس قرارداد جعلی ارسال کنید، دارایی شما به سرقت رفته و هیچ راهی برای بازگشت آن وجود ندارد. ما در میهن بلاکچین بلافاصله پس از معرفی آدرس قراردادهای انتقال از جانب بنیاد اتریوم، آن را منتشر خواهیم کرد.