عرضه اولیه وهامون

عرضه اولیه وهامون
خلاصه اخبار

براساس اطلاعیه بازار فرابورس ایران در روز ]چهارشنبه 6 مردادماه 1400 شاهد عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری هامون صبا ( سهامی عام) به روش ثبت سفارش خواهیم بود.

براساس اطلاعیه بازار فرابورس ایران در روز چهارشنبه 6 مرداد ماه 1400 شاهد عرضه اولیه شرکت سرمایه گذاری هامون صبا ( سهامی عام) به روش ثبت سفارش خواهیم بود. در این عرضه اولیه 15 درصد از سهام شرکت هامون صبا به فروش خواهد رسید که از این تعداد 420 میلیون سهم برای عرضه به مردم در نظر گرفته شده است.

 • نام شرکت: سرمایه گذاری هامون صبا (سهامی عام)
 • نماد: وهامون
 • تاریخ عرضه اولیه: روز چهارشنبه 06 /1400/05
 • زمان ثبت سفارش: 9:30 تا 12
 • حداکثر سهام قابل سفارش: 840 سهم
 • محدوده قیمت: از 1750 تا 1902 ریال
 • حداکثر نقدینگی مورد نیاز: حدود 160 هزار تومان

براساس این اطلاعات برای سفارش در سقف قیمت به حداکثر 160 هزار تومان نقدینگی نیاز خواید داشت. البته در صورت تکرار مشارکت 2.8 میلیون نفری به هر نفر حدود حداکثر 150 سهم به ارزش 29 هزار تومان اختصاص پیدا می‌کند. نمودار زیر تعداد سهام اختصاص یافته به هر فرد را در صورت مشارکت 2 ، 2.8 و 3 میلیون نفری نمایش داده است.

معرفی شرکت سرمایه گذاری هامون صبا

شرکت سرمایه گذاری هامون صبا به صورت شرکت سهامی عام با نام سرمایه گذاری هامون شمال تاسیس شده و در تاریخ 5/7/1384 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده و در تاریخ 16/10/1399 نام شرکت به سرمایه گذاری هامون صبا تغییر یافت. این شرکت با سرمایه 300 میلیارد تومان در حال فعالیت در حوزه  سرمایه گذاری در سهام و سایر اوراق بهادار است. عمده سرمایه گذاری های شرکت در سهام شرکت های بورسی، اوراق مشارکت و صندوق های سرمایه گذاری است. ترکیب پرتفوی شرکت به تفکیک صنایع مختلف و براساس ارزش بازار آن ها به شرح نمودار زیر است:

شرکت سرمایه گذاری صبا تامین سرمایه گذار عمده و با مالکیت حدود 100 درصد شرکت است. تصویر زیر آخرین تغییرات سهامداران این شرکت را نشان می‌دهد:

براساس اطلاعات ارائه شده در ارزش گذاری این شرکت، جدول زیر سود وزیان شرکت طی سال های اخیر را نشان می‌دهد:

ارزش خالص دارایی های شرکت سرمایه گذاری هامون صبا از جمع حقوق صاحبان سهام و اضافه ارزش پرتفوی سرمایه گذاری ها استفاده شده است که جدول زیر خلاصه نتایج ارزش خالص را نشان می‌دهد:

براساس این جدول ارزش هر سهم از شرکت هامون صبا 2926 ریال برآورد شده است.

مقایسه هامون صبا با صبا تامین

تفاوت سرمایه‌گذاری صبا تأمین به عنوان سهامدار عمده با سرمایه گذاری هامون صبا در هدف از خرید سهام است. صبا تامین عموما با دید مدیریتی اقدام به خرید می‌کند که  باعث وجود تعداد کمتر سهم در پرتفوی شرکت می‌شود اما هامون صبا دیدگاه مدیریتی در هنگام خرید سهام ندارد و می‌تواند تعداد سهام در پرتفو را افزایش دهد. نقاط ضعف و فرصت ها در جداول زیر آورده شده است که استرانژی های متناسب را هم بیان کرده است.

شرکت های سرمایه گذاری رقیب و هم اندازه شرکت هامون صبا در بازار سرمایه شرکت هایی نظیر شرکت اعتلای البرز، توسعه گوهران امید، پردیس هستند.

شما می‌توانید برای دسترسی به جزئیات ارزش گذاری و فرضیات به کار رفته در آن به فایل ارزش گذاری شرکت که توسط فرابورس ایران منتشر شده مراجعه کنید.

شما می توانید جهت رصد بازار و اخبار عرضه های اولیه به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.

نظرات کاربران
 • سلام و خدا قوت
  ضمن تشکر از زحمات شما
  لینک فایل ارزشگذاری را اصلاح فرمایید.(لینک روی هارد کامپیوتر شماست و در فضای اینترنت بارگذاری نشده است)
  ضمنا فایل های ارزشگذاری را از کجای سایت شرکت بورس می شود پیدا کرد

  • سلام، ثبت سفارش این عرضه اولیه به چهارشنبه موکول شده است