عرضه اولیه ها در هفته ای که گذشت | 9 بهمن 99

عرضه اولیه ها در هفته ای که گذشت | 9 بهمن 99
خلاصه اخبار

معاملات این هفته با وجود رشد قابل توجه ابتدای هفته‌ی شاخص ها؛ رمق چندانی نداشت و در نهایت شاخص‌های کل و کل هموزن به ترتیب با رشد 2 درصدی و افت 1.96 درصدی به کار خود پایان دادند. این تغییرات به خوبی نشان می دهد که در هفته گذشته تنها نمادهای بزرگ و شاخص ساز […]

معاملات این هفته با وجود رشد قابل توجه ابتدای هفته‌ی شاخص ها؛ رمق چندانی نداشت و در نهایت شاخص‌های کل و کل هموزن به ترتیب با رشد 2 درصدی و افت 1.96 درصدی به کار خود پایان دادند. این تغییرات به خوبی نشان می دهد که در هفته گذشته تنها نمادهای بزرگ و شاخص ساز بودند که رشد کردند.

در ادامه به بررسی مهمترین اتفاقاتی که در نمادهای حاضر در لیست عرضه اولیه‌های اخیر رخ داده می‌پردازیم:

گدنا در ادامه روند نزولی خود همچنان با صف فروش مواجه است. با این وجود به دلیل عدم تکمیل حجم مبنا، قیمت این نماد نسبت به هفته گذشته، افت چندانی نداشته است.

چخزر که در هفته گذشته ا حجم معاملات بالایی مواجه شد و صف خرید خود را از دست داده بود، دوباره این هفته را با تقاضای زیاد شروع کرد و در نهایت کار خود را با رشد 17.8 درصدی و صف خرید به پایان رساند.

بوعلی یکبار دیگر با افزایش عرضه مواجه شد و در فاصله کمتر از 10 درصدی نسبت به قیمت عرضه اولیه قرار گرفت. این شرکت با ارائه گزارش‌های 9 ماهه خود از رشد فروش صادراتی و جمع درآمدهای عملیاتی خود خبر داد.

وکبهمن در ادامه روند نزولی خود به فاصله 8.5 درصدی قیمت عرضه اولیه خود رسید.

نمودارهای زیر مقایسه‌ای است بین سود دهی عرضه اولیه‌ها در طول هفته گذشته و سود این سهام از روز عرضه تا پایان روز 8 بهمن ماه. تاثیر سود نقدی تقسیم شده در مجامع هریک از این شرکت ها در این نمودار لحاظ شده است.

در نظر داشته باشید که در سودآوری این شرکت ها کارمزد معامله در نظر گرفته نشده و این مقادیر بر اساس قیمت پایانی سهم ارائه شده است
شما می‌توانید جهت رصد بازار و اخبار عرضه‌های اولیه به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات آموزش بورس  به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید
برچسب‌ها