جزئیاتی از اولین عرضه اولیه در اسفند / «تنوین» چقدر قابل اتکاست؟

جزئیاتی از اولین عرضه اولیه در اسفند / «تنوین» چقدر قابل اتکاست؟
خلاصه اخبار

شرکت تامین سرمایه نوین که بانک اقتصاد نوین از سهام‌داران اصلی آن بوده، با سرمایه 700 میلیارد تومان، امروز آماده عرضه 10 درصد از سرمایه‌اش است. این شرکت طی ۹ ماهه منتهی به پایان آذر ماه سال جاری بیش از 278 میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده و سود انباشته آن به بیش از 287 میلیارد تومان رسیده است.

بازار سهام در روزهای پایانی سال ۱۳۹۷ پذیرای عرضه اولیه سهام چند شرکت خواهد بود که یکی از آن‎ها شرکت تامین سرمایه نوین است.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت‌نیوز، شرکت تامین سرمایه نوین، اولین شرکت تامین سرمایه فعال در کشور و از شرکت‌های زیر مجموعه بانک اقتصاد نوین بوده که با سرمایه اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان در سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را در بازار پول و سرمایه آغاز کرد. در حال حاضر سرمایه این شرکت به ۷۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

حسین عبده تبریزی نخستین مدیر عامل تامین سرمایه نوین در سال‌های (۱۳۸۹–۱۳۸۷) بود.


فعالیت تامین سرمایه نوین

موضوع فعالیت‌های اصلی و فرعی شرکت تامین سرمایه نوین عبارت است از: ارائه انواع خدمات مالی شامل تامین مالی، پذیره‌نویسی، تعهد پذیره‌نویسی، تعهد خرید اوراق بهادار، بازارگردانی، مدیریت دارایی، بازاریابی و فرایند واگذاری اوراق بهادار، مشاوره ارزشیابی، ادغام و تملک، عرضه و پذیرش سهام شرکت‌ها در بورس و بازارهای خارج از بورس، تجدید ساختار مالی، مدیریت ریسک، تهیه گزارش‌های امکان‌سنجی و کسب‌وکار و فعالیت‌های مشابه آن‌ها.

ترکیب سهام‌داران شرکت تامین سرمایه نوین شامل بانک اقتصاد نوین (۳۴٫۴ درصد)، خدمات مالی و اعتباری راه اقتصاد نوین (۱۰ درصد)، موسسه مالی و اعتباری ملل (هشت درصد) و دیگر سهام‌داران است.


عرضه اولیه تنوین در بورس

شرکت تامین سرمایه نوین در تاریخ ۲۲ آبان ماه امسال با سرمایه ۷۰۰ میلیارد تومان به عنوان پانصد و بیست و پنجمین شرکت در بخش فعالیت‌های جنبی واسطه‌گری‌های مالی در بازار دوم بورس اوراق بهادار پذیرش شده و آماده عرضه اولیه ۱۰ درصد از سرمایه‌اش در ۲۲ اسفند ماه سال جاری است.

این شرکت آخرین اطلاعات و عملکرد ماهانه از ابتدای سال جاری تا بهمن ماه را بر روی کدال منتشر کرده است.


آخرین وضعیت تنوین

بر اساس صورت‌های مالی منتهی به پایان آذر ماه سال جاری، شرکت تامین سرمایه نوین دارای ۵٫۱ هزار میلیارد تومان دارایی و ۴٫۱ هزار میلیارد تومان بدهی است.

این شرکت طی ۹ ماهه منتهی به پایان آذر ماه سال جاری بیش از ۲۷۸ میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده و سود انباشته این شرکت به بیش از ۲۸۷ میلیارد تومان رسیده است.


همچنین سود خالص هر سهام در پایان دوره ۹ ماهه از سال مالی این شرکت ۳۹۸ ریال بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته ۹ درصد کاهش داشته است.

حداکثر سهام قابل خرید برای هر فرد ۳۰۰۰ سهم در دامنه قیمتی احتمالی ۲۱۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان خواهد بود، به این ترتیب حداکثر نقدینگی احتمالی مورد نیاز ۶۶۰ هزار تومان خواهد بود.

برچسب‌ها