حداکثر نقدینگی مورد نیاز عرضه اولیه «ددانا» چقدر است؟

حداکثر نقدینگی مورد نیاز عرضه اولیه «ددانا» چقدر است؟

براساس اعلام بازار فرابورس ایران امروز دوشنبه 26 اردیبهشت 1401 شاهد عرضه اولیه شرکت داروسازی دانا خواهیم بود. در این عرضه اولیه 15 درصد از سهام شرکت ” داروسازی دانا” به فروش خواهد رسید که از این تعداد 120 میلیون سهم برای عرضه به عموم مردم در نظر گرفته شده است. برای عرضه اولیه ددانا موارد زیر را به طور خلاصه بیان کرده ایم:

  • نام شرکت: داروسازی دانا
  • نماد: ددانا
  • زمان عرضه اولیه: دوشنبه 26  اردیبهشت 1401
  • ساعت ثبت سفارش: از ساعت 9:30 تا 11:30
  • حداکثر تعداد سهام قابل سفارش: 200 سهم
  • دامنه قیمت: از 23،008 تا 28،121 ریال
  • حداکثر نقدینگی مورد نیاز:  حدود 562 هزار تومان

براساس این اطلاعات برای عرضه اولیه ددانا برای سفارش 200 سهم در سقف قیمت به حداکثر 562 هزار تومان نقدینگی نیاز خواهید داشت. البته در صورت مشارکت 1.5 میلیون نفری به هر نفر حدود 80 سهم به ارزش 224 هزار تومان اختصاص پیدا می‌کند. در نمودار زیر تعداد سهام اختصاص یافته به هر شخص را در صورت مشارکت 1.5، 2، 2.5 میلیون نفری نمایش داده است.

معرفی شرکت داروسازی دانا

داروسازی دانا با سرمایه ۲۴۰ میلیاردی ۲۳ اردیبهشت سال ۶۹ بصورت سهامی خاص و با نام داروسازی زکریای تبریز تاسیس شد و در اداره ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی تبریز به ثبت رسید و متعاقباً از ۱۳ تیر سال ۷۷ شروع به بهره برداری کرد. سال ۸۷ نام شرکت به داروسازی دانا تغییر یافت و به سهامی عام تبدیل شد.

ددانا بزرگترین تولید کننده مواد اولیه آنتی‌بیوتیک در منطقه و یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات نهایی آنتی بیوتیک های خوراکی و استریل و بزرگترین تولید کننده کپسول های نرم در ایران است.

در سال ۸۱ خط تولید کپسول سخت، سال ۸۷ خط تولید کپسول نرم و سوسپانسیون، سال ۸۸ خط تولید قرص و سال ۹۶ خط تولید شیشه ویال راه اندازی شده که هر یک از خطوط در سال بهره برداری با ظرفیت اسمی شروع به کار کردند.

موضوع فعالیت شرکت داروسازی دانا ایجاد و تاسیس کارخانه ها و آزمایشگاه های تحقیق، توسعه و تولید انواع مواد اولیه و فرآورده های دارویی، بیوتکنولوژیک، شیمیایی، غذایی و مکمل های غذایی-دارویی، آرایشی-بهداشتی، گیاهان دارویی و داروهای گیاهی و طبیعی، تشخیص طبی، تجهیزات آزمایشگاهی و پزشکی و تجهیزات و ماشین آلات و قطعات یدکی مورد نیاز، خرید و فروش، واردات و صادرات مواد اولیه، فرآورده ها و تجهیزات مرتبط با با صنایع فوق، مشارکت در سایر شرکت ها از طریق تاسیس یا تعهد سهام شرکت های جدید یا موجود، اخذ و پذیرش نمایندگی های مجاز شرکت های داخلی و خارجی جهت امور تحقیقاتی و تجاری و تولیدی و تاسیس شعب در مکان های مورد نیاز است. فعالیت اصلی شرکت تولید مواد اولیه دارویی و دارو می‌باشد.

سهامداران اصلی شرکت داروسازی دانا

شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین با 44 درصد سهم مالکیت، بزرگترین سهامدار شرکت داروسازی دانا می‌باشد. شرکت های سرمایه گذاری شفا دارو با 29 درصد سهم مالکیت، جابر این حیان با 19 درصد سهم مالکیت، داروسازی اسوه با 4 درصدسهم مالکیت، کیمیدارو با 3 درصد سهم مالکیت، سایر اشخاص با 1.27 درصد سهم مالکیت، صندوق سرمایه گذاری غدیر و شرکت تحقیقاتی مهندسی توفیق دارو از دیگر سهامداران ددانا می‌باشند.

سرمایه شرکت با ۸۲۲ نفر نیروی انسانی در بدو تاسیس ۱۳۰ میلیون تومان بوده که طی  مرحله افزایش سرمایه به ۲۴۰ میلیارد تومان رسیده است.

برآورد ارزش سهام شرکت داروسازی دانا

  ارزش دفتری شرکت داروسازی دانا بر مبنای 2 میلیارد و 400 میلیون سهم 100 تومانی تا تاریخ 30 آبان 1400 به میزان 4،111 ریال محاسبه گردیده است.

بررسی صورت سود و زیان شرکت داروسازی دانا

صورت سود و زیان شرکت داروسازی دانا براساس صورت مالی های سالانه حسابرسی شده از سال 94 تا 99 به صورت زیر می‌باشد. سود خالص ددانا طی این سال ها با رشد همراه بوده است.

اما بعد از عرضه اولیه ددانا در این هفته شاهد عرضه اولیه سابیک نیز خواهیم بود.

 برای کسب اطلاعات بیشتر از عرضه اولیه ددانا می‌توانید فایل ارزشیابی آن را از اینجا کلیک نمایید.

برای مشاهده آخرین اخبار بازار سهام می‌توانید اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
toranj-EX

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
  • سلام چرا قیمت واقعی مبلغ949ریال است رااعلام نکردن 30برابر درج کردند کلاه سر ما می گذارند