عرضه اوراق نفتی با بازدهی ۲۲.۵ درصدی از فردا در بورس

عرضه اوراق نفتی با بازدهی ۲۲.۵ درصدی از فردا در بورس
خلاصه اخبار

اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سبک داخلی به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان با بازدهی ۲۲.۵ درصدی از فردا(دوشنبه) توسط وزارت اقتصاد در بورس اوراق بهادار منتشر می‌شود.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری تسنیم، در شرایطی که صنعت نفت ایران موتور محرکه اقتصاد ایران محسوب می‌شود و تأمین مالی برای پروژه‌های این صنعت به دلیل شرایط تحمیلی به مهمترین چالش تبدیل شده است، انتشار اوراق سلف موازی استاندارد نفت نقش اساسی در پیشبرد و توسعه این پروژه‌ها دارد.

بر این اساس اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سبک داخلی به ارزش 500 میلیارد تومان با بازدهی 22.5 درصدی از فردا(دوشنبه) توسط وزارت اقتصاد در بورس اوراق بهادار منتشر می‌شود.

همچنین تأمین سرمایه سپهر به عنوان متعهد پذیره‌نویسی از فردا به مدت دو روز کاری حدود 580 هزار قرارداد سلف نفت خام به ارزش 500 میلیارد تومان را پذیره‌نویسی می‌کند.

سررسید این اوراق نیز 15 ماهه و حداقل بازدهی کل دوره این اوراق با سر رسید 15 ماهه و معاف از مالیات، 22.5 درصد بوده و سازمان برنامه و بودجه، ضمان و  کارگزاری آینده نگر خوارزمی عامل فروش هستند.

این گزارش می‌افزاید: این اوراق معاف از مالیات بوده و سازمان برنامه و بودجه ضمانت و شرکت کارگزاری آینده نگر خوارزمی عاملیت فروش این اوراق را برعهده دارند، بنابراین ریسک سرمایه گذاران در حداقل ممکن است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای اوراق بدهی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.