عرضه‌اولیه دیگری در راه است / «جم پیلن» چه ویژگی‌هایی دارد؟

عرضه‌اولیه دیگری در راه است / «جم پیلن» چه ویژگی‌هایی دارد؟
خلاصه اخبار

شرکت پلی پروپیلن جم، یکی از شرکت‌های فعال در بخش مواد شیمیایی بوده که به‌تازگی وارد بورس شده است. این شرکت طی 12ماهه منتهی به پایان اسفند ماه سال 1397 (سال مالی 97) معادل 651 میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده که نسبت به سال قبل 82 درصد رشد داشته، همچنین سود خالص هر سهام در پایان این دوره 325 تومان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 82 درصد افت داشته است.

چهارمین عرضه‌اولیه سال ۱۳۹۸،شرکت پلی پروپیلن جم با نماد «جم پیلن» است.
به گزارش تجارت‌نیوز،شرکت پلی پروپیلن جم در سال ۱۳۸۳ در منطقه آزاد انرژی پارس در عسلویه تاسیس شد و در حوزه شیمیایی شروع به کار کرد. این شرکت در حال حاضر با سرمایه ثبتی ۲۰۰ میلیارد تومان در حال فعالیت است.


فعالیت شرکت پلی پروپیلن جم


اصلی‌ترین فعالیت شرکت پلی پروپیلن جم، احداث، راه‌اندازی و بهره‌برداری، اداره کارخانجات صنعتی به منظور تولید، فروش، صدور محصولات پتروشیمی، ذخیره و صادرات و تبدیل کلیه مواد پتروشیمی و پتروشیمیایی و فرآورده‌های فرعی و مشتقات ذیربط آن‌ها و انجام کلیه فعالیت‌های تولیدی، صنعتی، بازرگانی، فنی و مهندسی که به طور مستقیم و غیرمستقیم مربوط به عملیات مذکور است.
سهام‌دار اصلی شرکت پلی پروپیلن جم، شرکت پتروشمیران بوده که ۵۱ درصد سهام شرکت را در اختیار دارد. دیگر سهامدار این شرکت، شرکت پتروشیمی جم با مالکیت ۴۹ درصدی است.

عرضه‌اولیه دیگری در راه است / «جم پیلن» چه ویژگی‌هایی دارد؟
ترکیب سهام‌داران شرکت پلی پروپیلن جم

عرضه اولیه «جم پیلن» در بورس


شرکت پلی پروپیلن جم با سرمایه ۲۰۰ میلیارد تومان در بخش مواد شیمیایی در بازار دوم بورس اوراق بهادار با نماد «جم پیلن» پذیرش شده و آماده عرضه اولیه ۱۰ درصد از سرمایه‌اش معادل ۲۰۰ میلیون سهم در ۲۷ خرداد ماه سال جاری به روش بوک بیلدینگ است.
این شرکت آخرین اطلاعات و عملکرد مالی را بر روی کدال منتشر کرده است.

عرضه‌اولیه دیگری در راه است / «جم پیلن» چه ویژگی‌هایی دارد؟

آخرین وضعیت «جم پیلن»


بر اساس صورت‌های مالی منتهی به پایان اسفند ماه سال گذشته (سال مالی ۹۷)، شرکت پلی پروپیلن جم دارای ۱٫۱ هزار میلیارد تومان دارایی و ۲۶۳ میلیارد تومان بدهی است.
این شرکت طی دوره ۱۲ ماهه مالی خود (پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۷) حدود ۶۵۱ میلیارد تومان سود خالص ایجاد کرده که نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۸۲ درصد افزایش داشته، همچنین سود انباشته این شرکت در پایان سال گذشته به ۶۵۴ میلیارد تومان رسیده است.

عرضه‌اولیه دیگری در راه است / «جم پیلن» چه ویژگی‌هایی دارد؟

همچنین سود خالص هر سهام در پایان سال مالی این شرکت ۳۲۵ تومان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۸۲ درصد افت داشته است.

حداکثر سهام قابل خرید برای هر فرد ۵۰۰ سهم در دامنه قیمتی ۲۱۰۰ تا ۲۲۵۰ تومان خواهد بود، به این ترتیب حداکثر نقدینگی احتمالی مورد نیاز یک میلیون و ۱۳۰ هزار تومان خواهد بود.

برچسب‌ها