عراق و روسیه در باره افزایش همکاری های دفاعی

عراق و روسیه در باره افزایش همکاری های دفاعی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، “فالح الفیاض” مشاور امنیتی ملی و رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق روز دوشنبه در مسکو پایتخت روسیه با “نیکولای پاتروشف” دبیر شورای امنیت ملی این کشور دیدار و گفتگو کرد. بیانیه دفتر الفیاض حاکی است که دو طرف در این دیدار در خصوص تقویت روابط دو کشور، همکاری […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، “فالح الفیاض” مشاور امنیتی ملی و رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق روز دوشنبه در مسکو پایتخت روسیه با “نیکولای پاتروشف” دبیر شورای امنیت ملی این کشور دیدار و گفتگو کرد.
بیانیه دفتر الفیاض حاکی است که دو طرف در این دیدار در خصوص تقویت روابط دو کشور، همکاری های امنیتی و مبارزه با تروریسم بحث و تبادل نظر کردند.
در این دیدار که تعدادی از مسوولان دو کشور در حوزه های نظامی و فناوری نظامی و نیز سایر بخش های مورد همکاری دو طرف حضور داشتند، اوضاع عراق و منطقه نیز بررسی شد.
الفیاض قرار است فردا سه شنبه با «الکساندر لاورنتیف» فرستاده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور سوریه نیز دیدار و گفتگو کند.
این چندمین سفر الفیاض به روسیه طی ماههای اخیر است.
عراق و روسیه علاوه بر همکاری های دو جانبه همچنین در چارچوب مرکز چهارجانبه تبادل اطلاعات با حضور ایران و سوریه، در حوزه مبارزه با تروریسم و داعش در عراق و سوریه همکاری می کنند. مقر این مرکز در بغداد است.
سفر امروز الفیاض به روسیه در حالی انجام می شود که در پی حملات هوایی هفته های اخیر به مراکز و انبارهای مهمات الحشد الشعبی و متهم شدن نیمه رسمی رژیم صهیونیستی و همکاری آمریکا، مطالبات در عراق برای افزایش قدرت دفاعی و پدافند هوایی برای مقابله با حملات هوایی افزایش یافته است.
درخواست برای خرید تجهیزات و سامانه های پیشرفته دفاع هوایی از روسیه و ایران از جمله این واکنش ها بوده است.