عدم کسری بودجه در بیت کوین، یک مشکل برای قانونگذاران

عدم کسری بودجه در بیت کوین، یک مشکل برای قانونگذاران
خلاصه اخبار

تری دافی، مدیر عامل CME GROUP که شرکتی پیشرو در بازار مشتقات آمریکاست، روز دوشنبه 25 مارس در مصاحبه ای با بیزنیس اینسایدر عنوان کرد که مقدار محدود بیت کوین، چالشی برای قانون گذاران است.

به گزارش سیگنال، از نظر دافی عدم وجود کسری بودجه در سیستم مالی بیت کوین برای قانون گذاران و حکومتها چالش برانگیز است.

او تاکید کرد: ” دولتها نمیتوانند بدون کسری بودجه به کار خود ادامه دهند”

بنابراین به عقیده دافی، ذخیره محدود بیشتر رمز ارزها، مانعی برای پذیرش آنها توسط نهادهای دولتی خواهد بود. او در ادامه افزود با توجه به اینکه رمز ارزها، ابزارهای نسبتا جدید مالی هستند، نگاه قانونگذاران و نهادهای دولتی همچنان نسبت به آنها بسیار محتاطانه است:

” من معتقدم در حال حاضر قانون گذاران نسبت به تایید هر چیزی که به رمز ارزها ارتباط پیدا میکند، کمی محتاط هستند. شما باید پیشنهاداتی برای نهادهای قانونگذار داشته باشید که کار را برای آنها ساده تر کند و من معتقدم که ساده سازی برای پدیده ای که تا این حد جدید است کار بسیار دشواری است.”

علاوه بر این دافی معتقد است که استیبل کوینهای با پشتوانه دلار آمریکا و یورو جذابیت بیشتری خواهند داشت، چرا که آنها برخی از ویژگیهای پول مرسوم را دارند.

دافی همچنین نقطه نظراتی که در مصاحبه با بلومبرگ در ماه فوریه انجام داده بود را تکرار کرد. او گفته بود که تا زمانی که حکومتها پذیرش رمز ارزها را آغاز نکنند، بانکها تجاری مهم علاقه ای برای ورود به بازار نخواهند داشت.

بسیاری از کارآفرینان و متخصصان مالی در حوزه رمز ارزها، استیبل کوینها را به عنوان بهترین مدل استفاده از ارزهای رمزپایه انتخاب می کنند. به عنوان مثال، دوقلوهای وینکلواس که چندی پیش استیبل کوین با پشتوانه دلار خود را راه اندازی کردند (دلار جمینی)، معتقدند که استیبل کوینها و اوراق بهادار توکنیزه شده آینده نوآوری رمز ارزها هستند.