عامل اصلی افزایش قیمت سکه

عامل اصلی افزایش قیمت سکه

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، نوسان چند روز اخیر قیمت سکه متاثر از بازارهای جهانی است یا شاخص‌های داخلی این قیمت را تقویت می‌کند؟

دنیای اقتصاد در تحلیل این موضوع نوشته است: سکه هم روز گذشته با حمایت‌ دلار توانست سومین رشد متوالی را پس از تخلیه هیجان هفته قبل تجربه کند. بهای هر سکه طرح جدید ساعت 16 دیروز 20 هزار تومان دیگر افزایش یافت و به سطح 4 میلیون و 770 هزار تومان رسید. افزایش قیمت این فلز گرانبها طی روز گذشته درحالی رقم خورد که بهای هر اونس طلای جهانی در پی دریافت سیگنال‌های مثبت از توافق تجاری میان چین و آمریکا کاهش حدود یک درصدی را به ثبت رساند. با وجود این، سکه با تبعیت از مسیر قیمت‌ها در بازار داخلی ارز، ضمن رشد 4/ 0 درصدی توانست بخشی از افت 9 درصدی اواخر هفته قبل را جبران کند.

تعادل معاملات ارزی

بازار ارز معاملات سومین روز هفته را با رشد قیمت سپری کرد. نرخ هر دلار آمریکا ساعت 16 دیروز 30 تومان (معادل 2/ 0 درصد) دیگر افزایش یافت و به سطح 13 هزار و 430 تومان قرار گرفت. این ضعیف‌ترین نوسان صعودی دلار در نیمه دوم دی‌ماه است. دلار از پنج‌شنبه هفته قبل ریزش شدیدی را تجربه کرد و به زیر مرز روانی 13 هزار و 500 تومان برگشت. مسیر نرخ‌ها روز شنبه هم نزولی بود. اما پس از تخلیه شوک ناشی از تنش‌های سیاسی، معاملات این دو روز به شکل رشد آرام قیمت‌ها رقم خورد. کاهش انگیزه‌های غیرتجاری خرید ارز و کنترل‌های بازارساز، رشد تقاضای دارایی‌های ریسکی همچون سهام در آرامش دلار موثرند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها