ظریف: کاملا آشکار است که «تیم ب» تشنه جنگ است

ظریف: کاملا آشکار است که «تیم ب» تشنه جنگ است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران دوشنبه شب در پیامی در توئیتر به سخنان ترامپ درباره حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس اشاره کرد. وی در این پیام توئیتری نوشت: « دونالد ترامپ صد در صد درست می‌گوید که ارتش ایالات متحده هیچ ربطی به خلیج […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا،

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران دوشنبه شب در پیامی در توئیتر به سخنان ترامپ درباره حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس اشاره کرد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: « دونالد ترامپ صد در صد درست می‌گوید که ارتش ایالات متحده هیچ ربطی به خلیج فارس ندارد. خارج کردن نیروهایش ( از خلیج فارس ) کاملا در راستای منافع ایالات متحده و جهان است. ولی اکنون روشن است که “تیم ب” نگران منافع ایالات متحده نیست؛ آنها از دیپلماسی بیزار و تشنه جنگ هستند.»

دونالد ترامپ اخیرا گفته است که بخش اندکی از نفت مورد نیاز آمریکا از تنگه هرمز عبور می‌کند و  چین و ژاپن خودشان باید از کشتیهای خود در تنگه هرمز محافظت کنند. وی در مصاحبه‌ای تاکید کرده بود که آمریکا نیازی به تنگه‌ هرمز ندارد.

مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا نیز اخیرا در مصاحبه با شبکه سی ان ان درباره عبور نفت از تنگه هرمز گفته بود، «رئیس‌جمهور همواره می‌گوید که – همه باید درک کنند – بحث نفت نیست. در حمله به نفتکش‌ها در تنگه که هفته پیش اتفاق افتاد. این روزها ایالات متحده، ما، کمتر از ۱۰ درصد نفت خود را از خلیج فارس تأمین می‌کنیم، چراکه رک بگویم، ما الان یکی از صادرکنندگان پیشروی انرژی در جهان هستیم. چین، هند و دیگران هستند که به این منطقه وابسته‌اند. بحث امنیت و صحت ایالات متحده، اسرائیل و متحدان ما در سرتاسر جهان است. و به همین دلیل است که هرگز به ایران اجازه نمی‌دهیم که به سلاح هسته‌ای دست یابد.»