ظریف: نشست های ورشو و مونیخ آوردگاه انزوای آمریکا بود

ظریف: نشست های ورشو و مونیخ آوردگاه انزوای آمریکا بود
خلاصه اخبار

تهران- ایرنا- «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران شنبه شب در گفت وگو با شبکه تلویزیونی المنار لبنان در خصوص شکست برنامه های ضد ایرانی آمریکا در نشست های ورشو لهستان و مونیخ آلمان، گفت: این دو نشست، آوردگاه انزوای آمریکا بود.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه ایران به این شبکه گفت: تمام کشورها می خواهند از موضعی که آمریکا علیه ایران اتخاذ کرده، دوری گزینند و قوانین بین المللی را نقض نکنند.
وی با اشاره به نشست سه گانه ایران، روسیه و ترکیه در مورد سوریه که پنجشنبه گذشته در سوچی برگزار شد، تأکید کرد: گفت و گوهای خوبی در مورد سوریه صورت گرفت و موضوع ادلب (شمال غرب) یک مساله اساسی است.
ظریف با اشاره به سفر اخیرش به لبنان بر پایبندی تهران به کمک به بیروت در تمامی زمینه ها تأکید کرد.
وزیر امور خارجه ایران در دیداری که با «الیاس بوصعب» وزیر دفاع لبنان در حاشیه نشست مونیخ داشت، بار دیگر بر آمادگی تهران برای فعال سازی همکاری های اقتصادی با بیروت تأکید کرد.
وی گفت: در سفر (اخیرم) به بیروت، گفت و گوهای خوبی (با مسؤولان لبنانی) داشتم که امروز این گفت وگوها با وزیر دفاع این کشور ادامه پیدا کرد.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: به وزیر دفاع لبنان اطلاع دادم که تهران آمادگی دارد به لبنان در هر زمینه ای که این کشور بخواهد، کمک کند.
پنجاه و پنجمین دوره کنفرانس امنیتی مونیخ با شرکت بیش از 600 تن از تصمیم سازان بین المللی از عرصه های مختلف سیاسی، تجاری و جامعه مدنی 26 تا 28 بهمن برای بحث درباره بحران های کنونی و چالش های امنیتی آینده در حال برگزاری است.
کنفرانس دفاعی و امنیتی مونیخ از سال 1963 تاکنون هر سال در شهر مونیخ آلمان برگزار شده و هدف کنفرانس، گفت وگوی مسؤولان و رؤسای سیاسی، اقتصادی، علمی و نظامی سراسر جهان درباره حفظ صلح و برقراری امنیت است.