ظریف در گفت‌وگو با فرانس‌پرس: پیشنهادهای ماکرون در مسیر درستی پیش می‌رود

ظریف در گفت‌وگو با فرانس‌پرس: پیشنهادهای ماکرون در مسیر درستی پیش می‌رود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ساعاتی پس از دیدار با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد پیشنهادهای ماکرون درباره برجام در مسیر درستی پیش می‌رود. ظریف در این خصوص گفت: «رئیس‌جمهور ماکرون هفته گذشته پیشنهاداتی را به رئیس‌جمهور روحانی ارائه […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ساعاتی پس از دیدار با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد پیشنهادهای ماکرون درباره برجام در مسیر درستی پیش می‌رود.

ظریف در این خصوص گفت: «رئیس‌جمهور ماکرون هفته گذشته پیشنهاداتی را به رئیس‌جمهور روحانی ارائه کرده بود و ما معتقدیم آنها [فرانسه و دیگر طرف‌های اروپایی برجام] در مسیر درستی حرکت می‌کنند؛ هرچند بدون شک ما هنوز به جایی که باید نرسیده‌ایم.»

وی درباره دیدارش با رئیس‌جمهور فرانسه افزود: «ما امروز گفتگوهای خوبی داشتیم. ما درباره امکانات موجود [برای حفظ برجام] صحبت کردیم. اکنون وی [ماکرون] قرار است با طرف‌های اروپایی و دیگر طرف‌ها صحبت کند تا ببینیم که از اینجا می‌توانیم به کجا برسیم.»

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه اظهار داشت: «ما به دنبال یافتن راههایی برای اروپایی‌ها هستیم که بتوانند به تعهدات برجامی خود عمل کنند تا ما هم بتوانیم اقداماتی که انجام داده‌ایم [تعدیل تعهدات هسته‌ای] را به عقب بازگردانیم.»

ظریف خاطرنشان کرد: «به نظر من آمریکا همه کارت‌ها را در اختیار ندارد. اگر اروپا و جامعه بین‌الملل تصمیم بگیرند که توافق هسته‌ای را حفظ کنند، قادر خواهند بود اقدامات لازم برای حفظ آن را انجام دهند.